Pożar pieca kuchennego w Tłukawach. Zajął się strop. Na miejscu wójt

Pożar pieca kuchennego w Tłukawach. Zajął się strop. Na miejscu wójt

TŁUKAWY. Po godzinie 11 w poniedziałek, w budynku wielorodzinnym w Tłukawach, gmina Ryczywół, zapalił się piec centralnego ogrzewania.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że w pomieszczeniu kuchennym jednego z mieszkań na parterze, nastąpiło duże zadymienie spowodowane pożarem pieca.

Osoby przebywające w mieszkaniu samodzielnie je opuściły przed przybyciem służb.

Strażacy ugasili pożar w kuchni i wynieśli z mieszkania objętego pożarem dwie butle z gazem,

Po ugaszeniu pieca i kuchni, w wyniku wysokiej temperatury w przewodzie kominowym, zajął się strop nad pomieszczeniem kuchennym.

Dalsze działania straży polegały na podaniu kolejnych dwóch prądów wody, wycięciu dwóch otworów rewizyjnych w dachu budynku, rozbiórce części stropu wewnątrz budynku

Strażacy dogasili pożar, sprawdzili kamerą termowizyjną oraz miernikiem wszystkie pomieszczenia, usunęli elementy spalone oraz wyposażenia strychu na zewnątrz budynku.

Ogień gasili strażacy z Obornik oraz OSP Ryczywół, OSP Ludomy i OSP Rogoźno.

Jedno z mieszkań w budynku nie nadaje się do zamieszkania, drugie wymaga remontu. Pozostałe dwa mieszkania nie uległy zniszczeniu.

Dwie osoby, które samodzielnie opuściły mieszkanie były cały czas pod opieką ratowników, wezwano pogotowie. Po przebadaniu zadecydowano, że nie będą one hospitalizowane.

Pogotowie Energetyczne odłączyło prąd w całym budynku. Na miejsce zdarzenia przybył wójt Ryczywołu.

Podobne artykuły