Powitanie wiosny w Połajewie

POŁAJEWO.. Pierwszy dzień wiosny powitano w Szkole Podstawowej w Połajewie na dwóch imprezach. Pierwszą była impreza sportowa, jako podsumowanie działań, które miały miejsce w roku szkolnym 2003/04. Działania jakie podjęto to m.in. szkolna liga piłki nożnej chłopców, liga piłki ręcznej dziewcząt i chłopców, turniej tenisa stołowego pod patronatem pana Krzysztofa Marcinkowskiego z Czarnkowa, różnorodne zajęcia rekreacyjne i taneczne, całoroczne uczestnictwo klas III w zajęciach na pływalni w Obornikach. Zostały wręczone uczniom dyplomy i puchary, które zdobyli reprezentując szkołę w licznych zawodach sportowych w ubiegłym roku.

Największe sukcesy, to udział w pilskich czwartkach lekkoatletycznych z finałem w Grand Prix Polskich Czwartków LA w Warszawie – Adrian Brygarczyk – 12 miejsce w kraju w biegu na 300m; mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych we Wieleniu – IV miejsce; powiatowy turniej gwiazdkowy piłki nożnej – I miejsce; Kamil Magdziarz z III klasy najlepszym piłkarzem tego turnieju w ocenie działaczy klubu Amica; mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej dziewcząt – III miejsce.

21 marca w imprezie podsumowującej rok sportowy uczestniczyli uczniowie i rodzice. Wszystkie konkurencje sportowe, które wykonywali wspólnie przyniosły wiele emocji i zabawy. Nad całością czuwali nauczyciele wf Mateusz Kunysz i Ewa Chałupniczak.

Druga impreza miała zupełnie inny charakter. Z cyklu Cała Polska czyta dzieciom zorganizowano program o patronie szkoły Arkady Fiedler – wzywał mnie świat. W programie tym uczniom zaprezentowano materiał w formie prezentacji multimedialnej o Arkadym Fiedlerze jako patronie szkoły oraz zaproszeni goście czytali fragmenty książki Fiedlera Wiek męski – zwycięski. Do czytania uczniom zaproszenie przyjęli wójt Stanisław Pochyluk, dyrektor przedszkola Ewa Pawlęty, instruktor GOK Miłosława Mazur, naczelnik Urzędu Pocztowego Edward Nożewnik, emerytowana dyrektor szkoły Krystyna Gauza oraz sekretarz Urzędu Gminy Elżbieta Rajmann. Imprezę czytelniczą przygotowała Dorota Nożewnik nauczyciel-bibliotekarz i Katarzyna Czyż-Gauza – nauczycielka języka polskiego.

Miłym akcentem wiosennym było przedstawienie Przyszła wiosna w wykonaniu uczniów klasy Ia pod kierunkiem Aleksandry Bielejewskiej.

Dzień wiosny w połajewskiej szkole był dniem wyjątkowym, bardzo interesującym, konkurencyjnym dla popularnych w tym dniu wagarów.

Podobne artykuły