Powiatowi mistrzowie matematyki wyłonieni podczas finału

Powiatowi mistrzowie matematyki wyłonieni podczas finału

OBORNIKI. W sali konferencyjnej w Centrum Rekreacyjno Sportowym odbył się finał powiatowego konkursu matematycznego. Wyłonieni zostali powiatowi mistrzowie matematyki. Konkursowi patronowała mu, jak co roku, starosta Zofia Kotecka.

W tegorocznej edycji uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych powiatu. Zgłoszonych do konkursu zostało 85 najlepszych matematyków.

Po konkursie uczniowie zostali podzielenie na dwie grupy. Podczas gdy pierwsza grupa próbowała swoich sił na obornickiej kręgielni lub toczyła boje przy grach planszowych, druga walczyła o prymat w turnieju gier logicznych. Po 45 minutach grupy się wymieniły.

Jak zwykle niezawodni okazali się nauczyciele matematyki, zgromadzeni podczas konkursu, którzy w bardzo sprawny sposób dokonali oceny i wyłonili zwycięzców.

Wszyscy mistrzowie i wicemistrzowie zostali nagrodzeni elektroniką ufundowaną, jak co roku, przez starostę, natomiast pobyt na pięknym obiekcie i darmowy bowling ufundował prezes zarządu PWiK Krzysztof Nowacki.

Wśród nagrodzonych uczniów klas ósmych znaleźli się: Jan Kołakowski z SP 4 Oborniki i Hanna Bręczewska z SP Dewey Oborniki, którzy ex aequo uzyskali tytuł mistrza matematyki klas ósmych oraz Gracjan Olech z SP 3 Oborniki, który uzyskał tytuł wicemistrza.

Pozostałe miejsca zajęli: miejsce trzecie Wojciech Bukowski z SP Maniewo i Maciej Kozłowski z SP 3 Oborniki, miejsce czwarte Krystian Szmania z SP Parkowo i Piotr Zmyśliński z SP 2 Oborniki. Miejsce piąte Alicja Szrama z SP 4 Oborniki oraz Antoni Ratajczak i Bartosz Krotecki, obaj uczniowie SP 2 Rogoźno.
Wśród nagrodzonych uczniów klas siódmych znaleźli się Krzysztof Matczuk z SP 2 Oborniki, który uzyskał tytuł mistrza matematyki klas siódmych i Aleksandra Wieczorek z SP Maniewo, która została wicemistrzynią.

Pozostałe miejsca miejsce trzecie zajął Filip Sawada z SP 2 Oborniki, a czwarte Oliwia Buchholz z SP 4 Oborniki. Miejsce piąte Pola Gurdak z SP 3 Oborniki a miejsce szóste Milena Lisiecka z SP3 Rogoźno.

Wśród nagrodzonych uczniów klas szóstych znaleźli się: Lukas Balcius z SP 2 Oborniki, który uzyskał tytuł mistrza matematyki klas szóstych i Wiktor Pilarski z SP Pruśce, który zdobył tytuł wicemistrza.

Pozostałe miejsca zajęli: miejsce trzecie Aleksander Daniłkiewicz z SP 4 Oborniki, miejsce czwarte Jakub Gruszczyński z SP 3 Rogoźno a miejsce piąte Wojciech Rydzewski z SP Rożnowo. Kolejne miejsce zajęli; Oliwier Wangin z SP 2 Oborniki i Michał Paprota SP3 Oborniki.

Wśród nagrodzonych uczniów klas piątych znaleźli się Jan Kałek z SP 2 Oborniki, który uzyskał tytuł mistrza matematyki klas piątych, Michał Bartel z SP 4 Oborniki oraz Igor Frąckowiak z SP Dewey Oborniki, którzy zdobyli tytuł wicemistrzów.
Pozostałe miejsca zajęli: miejsce czwarte Bartosz Piotr z SP Objezierze, miejsce piąte Piotr Szczepaniak z SP 3 Rogoźno, a szóste Helena Strzępka z SP Ryczywół.

Mistrzem klas najmłodszych został Franciszek Waliński z SP Ryczywół, a tytuł wicemistrza przypadł Janowi Pawlikowi z SP 2 Oborniki. Trzecie miejsce zajął Filip Cygan z SP 2 Oborniki. Miejsce czwarte Igor Węzik z SP 3 Rogoźno. Miejsce piąte zajęło aż trzech uczniów: Mateusz Ignasiak SP 3 Rogoźno, Karolina Dobryniewska z SP Objezierze, i Antoni Sadzik z SP 3 Oborniki. Miejsce szóste zdobył Aleksander Szychta z SP 4 Oborniki.

W podsumowaniu koordynator konkursu podziękował wszystkim nauczycielom obecnym podczas konkursu za bardzo sprawne poprawianie prac i duże zaangażowanie. Podziękowano również opiekunom szkolnym- współorganizatorom konkursu oraz koordynatorom gminnym – Natalii Pyssie, Marcie Skomurskiej i Marcie Kasprowicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy i pamiątkowe długopisy.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.