Powiatowe zmagania na luzie

RYCZYWÓŁ. W minioną niedzielą od godziny 14 rozpoczęły się na ryczywolskim stadionie zmagania zespołów z Rożnowa, Kowanowa, Gorzewa, Gościejewa, Owieczek i Radomia. Całe rodziny wzięły udział w tegorocznym powiatowym turnieju wsi, a dodatkową atrakcją były występy ryczywolskiej kapeli Chłopcy z Tamtych Lat, kabaretu Raz, Dwa, Trzy TDI oraz grupy „Indian” Chirapak. 

Można też było podziwiać sprzęt rolniczy oraz spędzić dzień piknikowo. Ładna pogoda i garść emocji spowodowały, że na stadionie pojawiło się wiele osób, aby oglądać wyścigi w różnych kategoriach, popisy siłaczy czy konkurs zręczności w rzucaniu surowym jajkiem. 

Tradycyjne popisy w ustawianiu pachołków drogowych rolniczym  ładowaczem dowiodły, że na wsiach jest wielu zręcznych operatorów tego sprzętu, a konkurs z serii "jaka to melodi"” dowiódł, że ze śpiewaniem nie jest wciąż jeszcze najlepiej. Jednak najważniejsza była dobra zabawa a tej nie brakowało. 

Organizatorzy stanęli na szczycie i pomyśleli także o przyziemnych potrzebach gości. O te zadbało towarzystwo z Lipy, piekąc kiełbaski i serwując ciasta domowej produkcji. Był bursztynowy napój dla starszych i wata cukrowa dla dzieci. 

Po standardowych konkurencjach prowadzonych z werwą przez Ryszarda Dworzańskiego ostatecznie wygrało Gościejewo, zagrzewane przez radnego z tej wsi Henryka Janusa. Drugi był Radom, a trzecie Gorzewo. Pozostałe wsie zajęły dalsze miejsca a wszyscy mogli oczekiwać nagród i wyróżnień. Najlepszym w udziale przypadły puchary i sprzęt RTV a tym z dalszych miejsc nie szczędzono oklasków. 

Tegoroczny turniej wsi przeszedł do historii jako impreza udana i na luzie. – Bo najważniejsza jest dobra zabawa – trafnie podsumowała zmagania jedna z uczestniczek, Barbara Jerzewska z Kowanowa. Na koniec odbyła się tradycyjna zabawa pod gwiazdami, ze wszystkimi swymi atrakcjami.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.