Powiatowe rewelacje

POWIAT OBORNICKI, SZAMOTULSKI. W zeszłotygodniowym wydaniu „Dnia” można było podziwiać mapkę przyszłego powiatu szamotulskiego po przyłączeniu doń powiatów międzychodzkiego i obornickiego. W przypadku tego ostatniego, szamotulski wchłonął by jedynie gminy Oborniki i Ryczywół a gmina Rogoźno zostałaby przy pałuckim powiecie wągrowieckim. 

Piszący o powiatach Andrzej Świątek zaliczył nasz powiat do „małych i słabych”. Na pociechę z wielką znajomością rzeczy wymienił inwestycje, którymi nasz powiat może się jednak poszczycić. Jest to (uwaga!) przebudowa odcinka miejskiego drogi krajowej K-11 oraz przebudowa rynku w Obornikach. 

Nietrudno zgadnąć, kto mu to podyktował. Szkoda tylko, że nie dodał za jednym zamachem jeszcze rozbudowy lotniska na Ławicy i budowy autostrady do Berlina. Brnąc przez dokonania kulturalne autor interesującego artykułu wymienia jednym ciągiem Muzeum Górków w Szamotułach i Powiatowe Centrum Kultury w Obornikach. Gdzie jest wspomniane muzeum doskonale wiemy wszyscy. Ale gdzie jest owo centrum powiatowe? Chyba tylko w wyobraźni autora, bo przecież go nie ma i nigdy nie było.

Pocieszeniem dla oborniczan może być myśl, że o ile Oborniki leżą przy drodze krajowej, Szamotuły są na uboczu, więc na przyłączeniu gminy Oborniki zyskają. Reszta zysków jest już po stronie oborniczan i mieszkańców gminy Ryczywół, bo jak dojdzie do ewentualnego przyłączenia powiatu do dobrze zarządzanych Szamotuł, zobaczymy wreszcie co znaczy mądry i energiczny zarząd. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.