Powiatowe przesuwanie

POWIAT OBORNICKI. Po podjęciu przez starostę decyzji o wyniesieniu Bogdana Jerana na stanowisko dyrektora powiatowych dróg, powstał wakat na jego dotychczasowym stanowisku naczelnika wydziału komunikacji i promocji powiatu. Jak nas poinformował starosta Wańkowicz, długo wakatu nie będzie, bo już zgłosił się do niego pracownik, który chciałby objąć fotel po Jeranie. Gustaw Wańkowicz nie chce zdradzić kto to, ale jego zdaniem ma ta osoba kwalifikacje i może pełnić tę funkcję. 

Wańkowicz omija konkursy na stanowiska urzędników i kadrę kierowniczą. Twierdził na ostatniej sesji rady powiatu: jest wiele sposobów powoływania urzędników, a wśród nich są przesunięcia i ja taki wybrałem. Być może dlatego wójt i burmistrzowie skarżyli się staroście, na ciągle hamowanie przez jego urzędników gminnych inwestycji. 

Jednym z ostatnich „przesunięć” Wańkowicza było mianowanie Jerana na dyrektora dróg powiatu. Dróg, które pilnie potrzebują sprawnego menadżera. Jeran zdaniem wielu nie sprawdził się jako burmistrz Rogoźna, potem szef poznańskiego ośrodka sportowego, skąd odszedł w niesławie. Był wicestarostą, potem „przesunięto” go na naczelnika wydziału promocji, w końcu do wydziału komunikacji. Tu przypomnimy jego słynny już pomysł rejestrowania francuskich aut jedynie na odpowiedzialność właściciela samochodu. 

Czym będzie się zajmował Jeran po kolejnym przesunięciu? Opozycjoniści  twierdzą: teraz to on będzie świetnie zarabiał.  Trudno nie przyznać im racji, ponieważ nowy dyrektor dróg wie o nich zapewne niewiele, bo nigdy się nimi w sposób fachowy nie zajmował. Dodajmy, że Jeran, podobnie jak Wańkowicza, są członkami PO.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.