Powiatowe kolędowanie

POŁAJEWO. W czwartek w Trzciance odbył się powiatowy konkurs Kolędowanie Polskie przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Pośród dziesięciu startujących grup, byli również przedstawiciele Połajewa pod przewodnictwem Miłosławy Mazur.

Celem konkursu było ukazanie i utrwalenie polskiej tradycji kolędowania oraz rozwijanie zdolności artystycznych i twórczych młodego pokolenia. Każda z przybyłych czteroosobowych grup w ciągu dziesięciu minut musiała zaprezentować trzy kolędy i przyśpiewkę ludową. W skład reprezentacji Gminnego Ośrodka Kultury, wchodzili uczniowie klasy piątej: Monika Mielcarek – pasterka, Angelika Bartkowiak – aniołek, Sonia Baczyńska – diabełek i Łukasz Lewandowski – Herod. Młodzież pod własnoręcznie zrobioną gwiazdą betlejemską, wspaniale zaprezentowała kolędy i wielkopolską przyśpiewkę ludową przy akompaniamencie flażoletów. Połajewianie wraz z dwoma grupami z Trzcianki zajęli pierwsze miejsce.

Przygotowania do konkursu prowadzone były przez dobry miesiąc pod czułą i fachową opieką Miłosławy Mazur – stażystki w ośrodku kultury. Pani Miłosława samodzielnie opracowała program oraz napisała scenariusz występu. Zdaniem pracowników GOK, stażystka jest osobą w pełni zaangażowaną w pracę z dziećmi, rzetelną, sympatyczną i ambitną, mającą wspaniałe pomysły.

Z naszej strony życzymy pani Miłosławie dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą i mamy nadzieję, że po zakończeniu stażu na stałe zagości w ośrodku kultury.

Podobne artykuły