Powiat obornicki rezygnuje ze wsparcia z Rządowego Funduszu Dróg

Powiat obornicki rezygnuje ze wsparcia z Rządowego Funduszu Dróg

POWIAT OBORNICKI. Zarząd powiatu obornickiego złożył w terminie wniosek do Rządowego Funduszu Dróg i znalazł się dopiero na liście rezerwowej wsparcia na IX miejscu.

Gdy inne samorządy z czasem rezygnowały z dopłat, nie mogąc uzbierać wkładu własnego, powiat Obornicki przesuwał się na liście wzwyż. Ostatecznie wylądował na ostatnim miejscu listy, ale już podstawowej. Niestety, skończyły się pieniądze.

Wojewoda zaproponował powiatowi obornickiemu dofinansowanie w kwocie miliona złotych na przebudowę drogi Wargowo-Kowalewko wycenioną na 18 mln i jakby kpiąc sobie z całej tej sytuacji poprosił o szybką decyzję.

Jednocześnie pojawiła się jakaś mglista obietnica na wzrost z czasem owego miliona, do być może nawet 50% kosztu ogólnego inwestycji. To rzecz niepewna, a ponadto dla powiatu takie wsparcie to za mało.

Władze powiatu nie mając na koncie pozostałych 17 milionów zrezygnowały z dopłaty do inwestycji, która finansowo powiat przerasta. Jak powiedział wicestarosta Waldemar Cyranek, gdyby nawet pokusić się i zaciągnąć kredyty, inwestycje powiatu stanęłyby na lata.

Zmieniły się też warunki przyznawania samorządom pieniędzy. Zanim złożą one wniosek na przebudowę drogi o wyższej wartości trzeba wnioskować o wsparcie na tańszą inwestycję, do 5 mln złotych.

W tej sytuacji zarząd powiatu podjął decyzję, aby taki wniosek złożyć. Wystąpił o wsparcie przebudowy pomieszczeń w starostwie dla PCPR. Do Rządowego Funduszu Dróg na obecnych warunkach wniosków składać nie będzie. Znacznie wyższe wsparcie pochodzi z programu Polski Ład i tam popłyną wnioski.

Jednocześnie będą przygotowywane opracowania na mniejsze (tańsze) inwestycje, głównie drogowe, licząc, że na nie łatwiej będzie zdobyć wsparcie.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.