Powiat i Oborniki bez rządowego wsparcia na drogi

Powiat i Oborniki bez rządowego wsparcia na drogi

POWIAT OBORNICKI. Rząd zatwierdził właśnie listę zadań, które zostaną dofinansowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

W Wielkopolsce pieniądze zostaną przeznaczone na 152 zadania, co czyni Wielkopolskę regionem o jednym z najsłabszych dofinansowań w kraju. Mogą na wsparcie liczyć zaledwie 41 powiaty i 111 gmin.

Wybudowane, przebudowane lub wyremontowane zostaną w ramach Funduszu Dróg Samorządowych 184 kilometry dróg, więc w skali drugiego co do wielkości województwa w kraju, zdecydowanie niewiele.

Według Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego: W Wielkopolsce zostanie wybudowanych i przebudowanych 96 km dróg powiatowych i 88 km dróg gminnych. Niektóre zadania mają charakter wieloletni, w związku z czym w 2020 roku samorządy otrzymają 231,7 mln zł.

Wojewoda ogłosił listę gmin i powiatów, które otrzymają rządowe wsparcie.
Nie ma na niej niestety ani powiatu obornickiego, ani gmin Oborniki i Ryczywół.

Jedyna gminą, która wsparcie otrzyma, jest Rogoźno. Gmina Rogoźno otrzyma dofinansowanie na przebudowę ulicy Seminarialnej i Różanej.

Oborniczanie nie otrzymają w tym roku od państwa na drogi ani grosza. Nie będzie dofinansowana także do dróg powiatowych.

– Wielka szkoda, bo nasze potrzeby są wielkie, jednak nie rezygnujemy i wystąpimy o dofinansowanie w kolejnym rozdaniu. Może wtedy coś dostaniemy – podsumowała rzecz całą starosta Zofia Kotecka.

Podobne artykuły