Potwierdzają się informacje o tym, że obwodnicy Obornik nie będzie

Potwierdzają się informacje o tym, że obwodnicy Obornik nie będzie

OBORNIKI. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad opublikowała mapę przyszłych 100 obwodnic oraz autostrad i dróg szybkiego ruchu, jakie rząd ma zamiar wybudować lub zainicjować do końca obecnej kadencji. Nie ma tam niestety Obornik.
Potwierdza to nasze wcześniejsze informacje. Jeden z lokalnych działaczy PiS próbował nas przekonać, że obornicka obwodnica będzie jednak budowana, lecz z innej puli.
Sprawdziliśmy tę informację u rzecznika GDDiA przypominając mu, że były już prowadzone konsultacje, narysowano też mapy przebiegu obwodnicy. Zapewnił nas, że: Skoro nie ma na to zadanie finansowania, to tak jakby w ogóle tego zadania nie było.
Jak już informowaliśmy poseł Krzysztof Paszyk (PSL) złożył wniosek o wpisanie do budżetu na rok 2020 500 milionów na obwodnicę Obornik. Jednocześnie poseł Adam Szejnfeld (PO) złożył w ubiegłym tygodniu podobny wniosek o kontynuację budowy drogi S-11 z uwzględnieniem obwodnicy Obornik. Jaka będzie na te interpelacje odpowiedź rządu, poinformujemy.
Tak czy inaczej trzeba będzie jakoś wytłumaczyć oborniczanom, dlaczego zarówno poprzedni rząd PSL-PO, jak i obecny PiS, ich pomijają, a tłumaczenia w stylu – może później, może kiedyś – już tym razem mogą nie wystarczyć.

Podobne artykuły