Poszukiwany złapany i aresztowany

Poszukiwany złapany i aresztowany

GMINA ROGOŹNO. 34-letni mieszkaniec Rogoźna był poszukiwany w związku z tym, że nie zgłosił się do odbycia zasądzonych mu prawomocnie 9 miesięcy kary za wcześniej popełnione czyny.

Policjanci z komisariatu policji w Rogoźnie w wyniku pracy operacyjnej ustalili, iż poszukiwany mężczyzna może poruszać się samochodem marki Mercedes na niemieckich numerach rejestracyjnych, ponadto może ukrywać się w mieszkaniu swojej 25-letniej partnerki.

Mundurowi postanowili odwiedzić ją w minioną środę udając się w miejsce, gdzie może przebywać poszukiwany.
W trakcie patrolu drogi krajowej nr 11 zauważyli pojazd, którym może poruszać się 34-latek. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby samochód zatrzymać. Na widok sygnałów dawanych przez policjantów kierujący Mercedesem podjął próbę ucieczki.

W trakcie szaleńczej jazdy kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.
34-latek wyszedł jednak z pojazdu o własnych siłach i zaczął uciekać. Jednak po chwili był już w kajdankach założonych mu przez rogozińskich policjantów.

Kierowca, jak i jego 25-letnia pasażerka nie odnieśli szczęśliwie żadnych obrażeń.

W trakcie prowadzonych czynności, mundurowi znaleźli w samochodzie woreczek strunowy z zawartością amfetaminy. Narkotyki zostały zabezpieczone, a poszukiwany mężczyzna wraz z pasażerką trafili do policyjnego aresztu – o czym poinformowała sierż. szt. Izabela Leśnik, oficer prasowy policji w Obornikach.

Przy okazji czynności sprawdzających okazało się, że 34-latek kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Samochód nie posiadał również aktualnego przeglądu oraz ubezpieczenia OC.

Mężczyźnie pobrano krew do badań z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 25-latki policjanci znaleźli w zamrażalniku woreczek foliowy a w nim amfetaminę o wadze ponad 80 gramów.

Kobieta usłyszała już zarzut posiadania narkotyków, za co grozi jej kara do trzech lat pozbawienia wolności. Natomiast poszukiwany mężczyzna został przewieziony do jednostki penitencjarnej, gdzie będzie odbywał karę. Usłyszał też kolejne zarzuty, wiążące się z kolejnym wyrokiem.

Podobne artykuły