Posiedzenie Izby Rolniczej powiatu – Naparty i Fusiński wyróżnieni

Posiedzenie Izby Rolniczej powiatu – Naparty i Fusiński wyróżnieni

ROGOŹNO. Przedstawiciele rolniczych struktur spotkali się na ostatnim posiedzeniu kończącym VI kadencję rady powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Obornikach. Spotkanie odbyło się w Rogoźnie.

Na zaproszenie przewodniczącego Łukasza Krzyśko w spotkaniu uczestniczyli burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, wójt Henryk Szrama Ryczywołu, wiceburmistrz Piotr Woszczyk, Andrzej Ilski z zarządu powiatu obornickiego oraz kierownicy instytucji rolniczych i członkowie Rady Powiatowej WIR.

Spotkanie było okazją do przyznania Bonifacemu Napartemu i Januszowi Fusińskiemu wyróżnienia za działalność społeczną dla mieszkańców wsi powiatu obornickiego.

Bonifacy Naparty współtworzył Poznańską Izbę Rolniczą oraz Biuro Izby Rolniczej w Obornikach, będąc również Członkiem Rady Powiatowej nowo powstałej instytucji. Jako działacz społeczny pełnił przez 16 lat funkcję sołtysa w miejscowości Pacholewo. Udzielał się społecznie w Radzie Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska i prężnie działał jako Członek Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Obornikach. Na sesjach gminnych zawsze wspierał kwestie związane z rolnictwem i mieszkańcami wsi.

Janusz Fusiński od 28 lat pracuje w Oddziale Wojewódzkiego Inspektoratu Roślin i Nasiennictwa w Obornikach, obecnie na stanowisku specjalisty. Posiada wyjątkową wiedzę na temat stosowania środków ochrony roślin, którą bardzo chętnie przekazuje rolnikom. Pan Janusz był również Członkiem Rady Sołeckiej w Uścikowie. Dał się poznać mieszkańcom wsi jako osoba pomagająca w trudnych sprawach i z ogromnym zaangażowaniem wspiera lokalną społeczność.
Obaj panowie za działalność na rzecz rolnictwa i rozwoju wsi wielkopolskiej zostali wyróżnieni uchwałą zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej Medalionem im. dr. Aleksandra hr. Szembeka, który wręczył panom Łukasz Krzyśko.

Przy okazji spotkania podsumowana została współpraca z instytucjami rolniczymi i lokalnymi samorządami.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Obornikach, Katarzyna Wesołowska, przedstawiła zagrożenia jakie pojawiły się w gminie Oborniki w związku z wykryciem w miejscowości Chrustowo wirusa ASF. Kierownik WIORiN w Obornikach, Agnieszka Żmudzka, podziękowała Biuru Izby za profesjonalną organizację szkoleń chemizacyjnych na terenie powiatu obornickiego.
Burmistrzowie i wójt również zadeklarowali dalszą współpracę z Wielkopolską Izbą Rolniczą.

Posiedzenie Rady było okazją do przedstawienia zasad wyborów do Izb Rolniczych. Przedstawiono terminarz poszczególnych czynności związanych z wyborami do samorządu rolniczego, które zaplanowane są na niedzielę 24 września tego roku.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.