Poseł interpeluje w sprawie obwodnicy

Poseł interpeluje w sprawie obwodnicy

WARSZAWA, OBORNIKI. Po ogłoszeniu przez rząd listy obiecanych przez premiera obwodnic okazało się, że na tej to liście nie ma obwodnicy Obornik. Jasnym się stało, że to, na co oborniczanie tak długo czekali pełni nadziei, odeszło w niebyt. Wiesław Bartkowiak, radny powiatu z PiS uspakaja, że obwodnica z pewnością będzie.
Poseł ziemi obornickiej Krzysztof Paszyk (PSL) złożył w ubiegłym tygodniu w Sejmie propozycje zmian w budżecie państwa. Pierwsza poprawka budżetowa dotyczy zabezpieczenia środków w kwocie 500 mln zł na budowę obwodnicy Obornik w ciągu planowanej drogi szybkiego ruchu S11. Trzy kolejne dotyczą: dofinansowania obornickiego szpitala, a konkretnie zakupu karetki specjalistycznej za 500 tys. zł; stacjonarnej stacji rentgenowskiej za 700 tys. zł oraz mobilnej stacji rentgenowskiej za 100 tys. zł.
Jaki los spotka wniesione przez posła poprawki, zobaczymy zapewne już niebawem, choć nadzieja na sukces jest raczej niewielka.
Władzom udało się zaprosić do obornickiego szpitala posłankę PiS Martę Kubiak. Będą próby namówienia jej do interwencji, chociażby w kwestii doposażenia obornickiej lecznicy. Marta Kubiak zasiada niestety bardzo daleko od ławy rządzących, więc i jej głos może być słabo słyszalny.

Podobne artykuły