Porywisty wiatr połamał drzewa i wyrządził wiele szkód

Porywisty wiatr połamał drzewa i wyrządził wiele szkód

POWIAT OBORNICKI. W połowie minionego tygodnie powiało tak silnie, że wiele drzew padając zablokowało drogi i zagroziło budynkom. Strażacy z całego powiatu obornickiego mieli pełne ręce roboty, a kulminacją był czwartek.

Tego dnia na skutek przechodzącej nad powiatem obornickim fali silnego wiatru, do komendy PSP w Obornikach wpłynęło prawie 60 zgłoszeń o uszkodzonych budynkach, dachach oraz złamanych drzewach i powalonych gałęziach – informuje rzecznik obornickich strażaków.

Jedno z tych zgłoszeń dotyczyło uszkodzonego dachu na budynku mieszkalnym przy ul. Kochanowskiego w Rogoźnie, kolejne przewróconego garażu blaszanego w miejscowości Słonawy, pozostałe zdarzenia dotyczyły złamanych drzew i powalonych gałęzi.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brały zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu obornickiego.

Nie mniej zgłoszeń odebrały jednostki OSP, a wśród nich była ta o niebezpiecznie pochylonym drzewie nad drogą Owczegłowy-Budziszewko

W południe nazajutrz niebezpiecznie pochylone drzewo trzeba było wyciąć też w miejscowości Rożnowo. O godzinę wcześniej druhowie z OSP Rogoźno wyjechali na ulicę Za Jeziorem, by pociąć powalone drzewo. Inne pękło, zagrażając budynkowi OSiR przy którym rosło.

W sobotę wieczorem miała miejsce dla odmiany akcja gaszenia drzewa, które ktoś wcześniej w Rożnowie podpalił.
Druhowie wyjeżdżali kolejno, by usuwać powalone drzewa, do miejscowości Owczegłowy, na ulicę Kochanowskiego, do miejscowości Jaracz i Międzylesie, do miejscowości Ruda, Na ul. Falistą w miejscowości Owczegłowy, na ulicę Żurawia, na Promenadę, na trasę Ninino-Zawady, do Ninina, czy na Piłsudskiego, gdzie niebezpiecznie zwisały konary.

Jechali na ulicę Dworcową gasić pień drzewa, na ulicę Kochanowskiego zabezpieczyć zerwany dach.
Powalona drzewa blokowały drogi w Boruchowie, na ulicy Gołębowskiej, czy w Tarnowie, gdzie drzewo zablokowało drogę krajową DK11.

Pochylona drzewo zabezpieczano też w Ryczywole przy ulicy Szkolnej.

Te informacje zebrane przez nasza redakcję nie są niestety kompletne, a strażacy mieli bardzo pracowity czas.

Podobne artykuły