Ponad 47 mln złotych dla Obornik

OBORNIKI. Obornickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji złożyło 4 grudnia 2008 roku wniosek o dofinansowanie projektu, który szumnie nazwano „Zapewnienie prawidłowego systemu odbioru ścieków na obszarze aglomeracji Oborniki". Złożono go w ramach „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko”.

Z uwagi na wielkość projektu wniosek trafił do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Tam też powędrowała obfita dokumentacja. Poddano ją szczegółowej ocenie formalnej i merytorycznej. Ocena była dwustopniowa i przeszła nader pomyślnie. 

W minioną środę, l lipca beneficjent pomocy – PWiK w Obornikach – otrzymał formalne „Potwierdzenie Instytucji Pośredniczącej z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie przyznania dofinansowania z Funduszu Spójności dla swego projektu”. 

Zgodnie z tym potwierdzeniem, maksymalna kwota dofinansowania z Funduszu Spójności dla projektu wyniesie dla Obornik dokładnie 47.294.131,32 złotych. 

Podajemy ją co do grosza, bo jest to historyczna wielkość kwoty, biorąc pod uwagę wszelkie wsparcia budżetu spółki wodno kanalizacyjnej, a także budżetu gminy Oborniki. 

W ramach projektu zrealizowana ma zostać budowa kanalizacji sanitarnej w Obornikach –  w centrum oraz na ulicach  Szamotulskiej, Staszica i Drodze Leśnej, Łukowskiej a Łukowo, ul Łukowska. Kanalizacja będzie również budowana w  Kowanowie, Bogdanowie, Dąbrówce Leśnej, Gołaszynie a także Rożnowie, Marszewcu, Słonawach, Nowołoskońcu i Bąblińcu. 

Ponadto zostanie za te środki sfinansowana funkcja inżyniera i konsultanta dla projektu oraz wszelkie działania towarzyszące ogromnej inwestycji, modernizacja oczyszczalni ścieków w Obornikach. 

Gmina Oborniki zdobyła ogromną pomoc. Nie była to kwestia szczęścia, ale następstwo dobrego projektu,  konsekwentnej polityki władz oraz ogromnej pracy Tomasza Augustyna i Michała Bogacza wraz ich zespołami. Po rozpoczęciu akonto owych 47 milionów prac w Bogdanowie i Łukowie dotarł do nas komunikat jednej z radnych, że to już koniec PWiK, które wsparcia nie dostanie.

Stało się jednak inaczej i gminnej spółce nic nie grozi, a mając tak potężny kapitał, będzie mogła wykonać to, na co miasto i gmina czekały przez dziesiątki lat.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.