Ponad pięć milionów złotych na działalność kulturalną

Ponad pięć milionów złotych na działalność kulturalną

OBORNIKI. Miniony rok był bardzo specyficzny i nie sprzyjał wydarzeniom kulturalnym.

Odwołane Dni Obornik, Dożynki, Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy. Oborniczanie nie mogli uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych swojego miasta i jedynym ratunkiem była Obornicka TV, nadawana rytmicznie z Obornickiego Ośrodka Kultury.

Oborniccy radni okazali się jednak pełni optymizmu i wiary w to, że ten rok będzie zdecydowanie lepszy, dlatego w budżecie przyjętym jednogłośnie przez nich 30 grudnia 2020 r. aż ponad pięć milionów złotych zaplanowali na działalność kulturalną.

Z tej kwoty ponad dwa miliony to budżet zabezpieczony na działalność dwóch obornickich instytucji kultury, czyli Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy oraz Obornickiego Ośrodka Kultury, które są organizatorami większości wydarzeń kulturalnych w gminie.

Ponad 600 tys. zł zaplanowano m.in.: na wydarzenia kulturalne współorganizowane przez Biuro Promocji i Sportu, wydarzenia kulturalne w sołectwach, uroczystą sesję rady miejskiej oraz wydarzenia szkolno-oświatowe.

W tegorocznym budżecie zaplanowano także ponad dwa miliony złotych na zadania inwestycyjne, w tym na to najważniejsze, czyli rozpoczęcie procesu budowy nowego gmachu Obornickiego Ośrodka Kultury.

Czy budżet ten uda się w pełni zrealizować? Wszystko zależy od tego, jak będzie rozwijała się i wyglądała sytuacja epidemiologiczna.

Podobne artykuły