Ponad 1400 uczestników w biegu Formoza Challenge 2022

Ponad 1400 uczestników w biegu Formoza Challenge 2022

OBORNIKI. W weekend obornicki tor motocrossowy odwiedziło ponad 1400 uczestników z niemal całej Polski, a w tym duża liczba mieszkańców gminy Oborniki, by wziąć udział w VII edycji najtrudniejszego bodaj biegu z przeszkodami w Polsce, jakim jest Formoza.

Biegi zostały zaplanowane na dystansie 5 i 10 km, drużynowo, w wersji recon oraz w biegu dla dzieci. Świetnie bawili się i walczyli ze swoimi słabościami: dzieci, młodzież, młodzież w wieku średnim i ta najstarsza grupa biegaczy.

Impreza, ponownie przygotowana we współpracy ze służbami mundurowymi i stowarzyszeniem Formoza, od lat cieszy się wielką popularnością.

Na trasie 10 km ustawionych zostało ponad 60 przeszkód, a do tego sam tor motocrossowy jest wielkim wyzwaniem. Taki, znajdujący się w lesie koło Łukowa wąwóz wywarł na uczestnikach ogromne wrażenie. Oczywiście w każdej kategorii przyznane zostały nagrody za miejsca I – III, jednak tak naprawdę zwycięzcami byli wszyscy, którzy postanowili w upalną niedzielę wystartować i wspólnie dobiec do mety.

W kategorii kids, każdy z młodych uczestników otrzymał pamiątkowy pakiet startowy oraz medal. Na trasie 1 i 2 km najmłodsi rywalizowali bez kategorii i klasyfikacji, bowiem tutaj chodziło tylko o promocję zdrowego stylu życia.

Formoza Challenge powstała w Obornikach w roku 2015 i tutaj na torze motocrossowym jest jej najtrudniejsza edycja.

Burmistrz Tomasz Szrama powiedział o biegu: Mając jeden z najlepszych torów motocrossowych w Polsce musimy wykorzystywać go pod różne imprezy sportowe. Jedną z nich jest właśnie Formoza, czyli bieg dla oborniczan, ale także dla całej Polski, która co roku przyjeżdża do naszego miasta. To dla nas ogromna promocja gminy i całego regionu, dlatego zapraszam już teraz na kolejną edycję w 2023 roku.

Podobne artykuły