Ponad 1 mln zł dopłaty do pociągów i oczekiwanie na dworzec w Obornikach

Ponad 1 mln zł dopłaty do pociągów i oczekiwanie na dworzec w Obornikach

OBORNIKI. Gmina Oborniki, w ramach współpracy z Województwem Wielkopolskim, zobowiązała się do sfinansowania części połączeń Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich na linii Oborniki-Poznań.

Celem podjętej współpracy była chęć zwiększenia ilości połączeń, o które wnioskowali mieszkańcy Obornik. Kolej, to w tej chwili najszybszy środek transportu do Poznania, gdzie duża część mieszkańców gminy dojeżdża do pracy lub do szkoły.

W roku 2021 gmina to przewozów dopłaciła ponad 250 tys. zł, a w trakcie trwania całej umowy kwota ta sięgnie prawie 1.5 mln zł.

Tymczasem kolej „zalega” z obiecanym oborniczanom dworcem. Burmistrz Tomasz Szrama kolejarzom nie odpuszcza i ma z nimi gorącą linię. Dzięki temu wiemy, że problemem jest budowa drugiego toru. Gdy ten powstanie będzie można zaplanować budynek dworcowy.

Prace nad projektowaniem toru trwają i są już na końcowym etapie. Potem kilka pozwoleń i konieczne poszerzenie mostu kolejowego. Gdy drugi tor zostanie już ułożony będzie można rozpocząć montaż budynku dworca.
Jak powiedział nam burmistrz: Opłatę zgodnie z umową wniesiemy, ale jednocześnie oczekujemy spełnienia obietnicy danej oborniczanom.

Podobne artykuły