Polna będzie szeroka i bezpieczna

Polna będzie szeroka i bezpieczna

OBORNIKI. Ulica Polna przejdzie niebawem metamorfozę. Przebudowa ulicy jest konieczna, bowiem nie jest ona bezpieczna. Zdaniem burmistrza Tomasza Szramy: Wzdłuż ulicy Polnej są bodaj najgłębsze rowy melioracyjne w kraju. Trzeba je będzie rurować i zasypać.

Staraniem burmistrza i jego załogi udało się pozyskać na przebudowę Polnej niebagatelną kwotę wsparcia z programu Polski Ład, wynoszącą ponad 7,7 miliona złotych. Na pytanie, dlaczego akurat Polna, gdzie uch nie jest tak duży jak na innych ulicach, Tomasz Szrama wyjaśnia, że priorytetem dla niego jest bezpieczeństwo.

Na Polnej, ulicy przebiegającej przez najbardziej uprzemysłowioną część Obornik go brak. Gdy jedzie tamtędy ciężarówka, piesi i rowerzyści uciekają do rowów. Na naszych łamach niejeden raz ukazywały się informacje o wypadkach, do których tam doszło lub było o włos. W tej sytuacji przebudowa ulicy wydaje się być nieodzowna, a do tego warto zauważyć, że tak znaczne wsparcie finansowe spowoduje, że uda się ją przebudować bez nadmiernego drenowania gminnego budżetu.

Ulica ma stać się znacznie szersza, z wydzieloną częścią pieszorowerową i nowym efektywnym oświetleniem. Nowa nawierzchnia poprawi jakość przejazdu. Prace związane z przebudową mają się rozpocząć jeszcze w pierwszym półroczu roku 2022.

Podobne artykuły