Policyjne drony nad obornickimi drogami

Policyjne drony nad obornickimi drogami

GMINA OBORNIKI. Policjanci wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Obornikach, wspólnie z funkcjonariuszami komendy wojewódzkiej policji w Poznaniu, przeprowadzili niedawno działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego.

Działania te miały miejsce na terenie gminy Oborniki. Policjanci z obu komend przeprowadzili działania z wykorzystaniem policyjnego drona. Działania te skierowane były wobec kierujących, którzy rażąco naruszali przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzali realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

W momencie, gdy operator drona zaobserwował za pomocą kamery wykroczenie, natychmiast przekazywał tę informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmował na drodze interwencję wobec sprawcy.

Kierowców łamiących przepisy czekało spotkanie z policjantami, którzy wyciągali konkretne konsekwencje za popełnione przewinienie. W sumie mundurowi ujawnili 26 wykroczeń. Kontrolowani kierowcy byli zaskoczeni całą sytuacją, gdyż nie spodziewali się tego typu akcji.

Podobne artykuły