Policjanci zatrzymali złodzieja paliwa

Policjanci zatrzymali złodzieja paliwa

GMINA POŁAJEWO. W minionym tygodniu funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volvo.

Policjanci zauważyli bowiem, że kierujący nim mężczyzna prowadził swe bardzo nierówno, jadąc od prawej do środkowej krawędzi jezdni.

W trakcie legitymowania funkcjonariusze ustali, że kierujący to 26-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego, który wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,00 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonowała asp. Karolina Górzna-Kustra.

Mężczyzna jednak zachowywał się dziwnie i nieracjonalnie. Pytany o narkotyki, przyznał się policjantom, że zażył niedawno amfetaminę. W tej sytuacji pobrano od niego krew do badań.

Ciekawe wyniki dało przeszukanie jego pojazdu.

W samochodzie znaleziono m.in. zbiorniki z paliwem i sprzęt służący do jego przepompowywania.

– W trakcie przesłuchania 26-latek przyznał się do włamań do pojazdów ciężarowych, zaparkowanych na terenie gminy Czarnków oraz Połajewo, gdzie wyłamywał zabezpieczenia wlewu paliwa i kradł olej napędowy.
W sumie w ten sposób ukradł 700 litrów paliwa o łącznej wartości około 3000 złotych –
wyliczyła asp. Górzna-Kustra.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kradzieże, a dodatkowo za jazdę pod wpływem narkotyków i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Będzie słono, bo za samą kradzież z włamaniem w warunkach recydywy, bowiem zatrzymany już wcześniej dopuścił się tego przestępstwa, grozi do 15 lat więzienia.

Do tego dojdzie reszta kar i wygląda na to, że długo nie siądzie za kółkiem.

Podobne artykuły