Policjanci zatrzymali 15 osób

Policjanci zatrzymali 15 osób

POWIAT OBORNICKI. Oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali łącznie 15 osób, które były poszukiwane do odbycia wcześniej zasądzonej kary, ustalenia miejsca pobytu, bądź też były sprawcami kradzieży.

Do tych osób zalicza się także dwóch sprawców przemocy domowej oraz mieszkańca Obornik, który posiadał przy sobie narkotyki.

Ponadto zatrzymano nietrzeźwego kierowcę, który miał w swoim organizmie aż 2 promile alkoholu.

Rogozińscy kryminalni w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży roweru elektrycznego na terenie gminy Rogoźno. Mieszkaniec powiatu wągrowieckiego przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu za to teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejną z zatrzymanych osób okazał się 17-letni mieszkaniec gminy Rogoźno, który włamał się do jednego z rogozińskich sklepów, skąd usiłował dokonać kradzieży papierosów. Mężczyzna szybko znalazł się w rękach rogozińskich policjantów, którzy przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. Decyzją prokuratora wobec 17-latka został zastosowany dozór policji. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zatrzymali też 30-letniego oborniczanina, który posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna wobec faktu posiadania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali także dwóch domowych tyranów, sprawców przestępstw przeciwko wolności, rodzinie i opiece. Sąd zastosował wobec nich 3 miesięczny areszt, ich rodziny odetchnęły.

W ramach nieuchronności zasądzonych kar, w minionym tygodniu oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali także osiem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwano na podstawie nakazów doprowadzenia i listów gończych wydanych przez sąd i prokuraturę celem odbycia zasądzonej kary, a także do ustalenia miejsca ich pobytu.

Miniony tydzień to był wytężony czas pracy także policjantów obornickiej drogówki.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości u ponad 200 kierujących.

W czwartkowy poranek jeden z patroli ruchu drogowego napotkał na 48-letniego mieszkańca gminy Rogoźno, który prowadził swój pojazd mając w organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyźnie nie bardzo wiedział, gdzie jedzie i czym jedzie. Zatrzymano mu prawo jazdy, a to dopiero początek jego kłopotów.

Ponadto funkcjonariusze obornickiej drogówki przy współpracy z kolegami z czarnkowskiej komendy udaremnili ucieczkę 27-letnimu motocykliście, który poruszał się motorem marki Honda, pomimo cofniętych mu wcześniej uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.