Policja zatrzymała czterech kierowców

Policja zatrzymała czterech kierowców

POWIAT OBORNICKI. W ubiegłym tygodniu policja zatrzymała czterech kierowców. Trzech z nich uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych decyzjami sądów nie posiadało, a czwarty je po zatrzymaniu stracił.

Ilu kierowców bez prawa jazdy funkcjonariusze drogówki pełniący służbę na terenie powiatu obornickiego nie ujawnili, aż strach pomyśleć.

Pierwszym zatrzymanym i ukaranym okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Ryczywół, który kierował samochodem osobowym nie posiadając uprawnień do kierowania oraz będąc w stanie po użyciu alkoholu. Samochód został odholowany na policyjny parking, a o losie kierowcy zadecyduje sąd.

Kolejnym okazał się 35-letni mieszkaniec Obornik, który kierował motocyklem pomimo sądowego zakazu. Jego motocykl również został odholowany na policyjny parking, a o losie kierowcy również zadecyduje sąd.

Ostatnim kierowcą, który w miniony weekend wsiadł za kierownicę samochodu osobowego nie posiadając do tego uprawnień okazał się 39-latek. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Również nieodpowiedzialnym okazał się 39-letni mężczyzna, który w miejscowości Ludomy pędził w terenie zabudowanym samochodem osobowym marki BMW z prędkością 114 km/h. Jego uprawnienia do kierowania zostały zatrzymane. Otrzymał on też wysoki mandat oraz punkty karne.

Jak na jeden tydzień na terenie niewielkiego powiatu to bardzo dużo, by nie rzec niepokojąco dużo.

Nie wszyscy kierujący zapewne zdają sobie sprawę z tego, że po zmianie przepisów, jazda bez uprawnień lub z cofniętymi uprawnieniami, nie jest już wykroczeniem drogowym karanym mandatem, ale przestępstwem, które można opłacić latami w więziennej celi.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.