Już ośmioro zarażonych. Policja może kontrolować mieszkania  podczas Wielkanocy

Już ośmioro zarażonych. Policja może kontrolować mieszkania podczas Wielkanocy

ZIEMIA OBORNICKA. W powiecie obornickim mamy już osiem przypadków zarażenia koronawirusem. Władze apelują, aby na Wielkanoc nie organizować wielkich zjazdów rodzinnych czy spotkań towarzyskich w domach i mieszkaniach.

Rzecznik komendy głównej policji Robert Opas został zapytany o świętowanie Wielkanocy. Jego zdaniem, spotkania w gronie rodzinnym, gdy członkowie na co dzień ze sobą nie mieszkają: nie są dobrym pomysłem podczas pandemii.

Rzecznik pytany, czy policja będzie kontrolować mieszkania podczas Świąt, odparł: jeżeli będą ku temu podstawy, albo otrzymamy zgłoszenie, że w danym mieszkaniu odbywa się zgromadzenie, to jak najbardziej będziemy takie sygnały sprawdzać.

Jak podała policja, w przypadkach, gdy w mieszkaniu będą znajdować się osoby, które w nim nie mieszkają, o tym fakcie poinformowany zostanie Sanepid. Powiatowy inspektor sanitarny może na takie osoby nałożyć karę administracyjną od 5 do 30 tysięcy złotych.

Tak więc, gdy policja otrzyma zgłoszenie (na przykład od sąsiada), albo patrol usłyszy odgłosy większej imprezy, można się spodziewać funkcjonariuszy u progu mieszkania i ewentualnej kary za nielegalne zgromadzenie w stanie epidemii.

Podobne artykuły