Połajewscy seniorzy podzielili się opłatkiem

POŁAJEWO. W czwartek 18. grudnia w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Połajewie odbyło się spotkanie opłatkowe osób zrzeszonych w gminnym kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. 

Na to wyjątkowe zebranie koła przybyło 82 seniorów z całego terenu gminy Połajewo. W świąteczny i uroczysty klimat spotkania wprowadziły połajewskich emerytów dzieci ze szkoły podstawowej. W ich wykonaniu można było obejrzeć jasełka, w których oprócz tradycyjnych świątecznych motywów pojawiły się postacie z bajek składające życzenia nowo narodzonemu Dzieciąteczku. Przedstawienie bardzo się podobało, tym bardziej, że na scenie prezentowały się wnuczęta kilkorga z widzów, a zapatrzeni dziadkowie podziwiali talent aktorski odziedziczony zapewne po starszym pokoleniu. 

Po występach najmłodszych przyszedł czas na życzenia. Najpierw złożyła je w imieniu zarządu przewodnicząca koła Kazimiera Nowaczyk. Wiele miłych słów płynących prosto z serca ociepliło atmosferę, a członkowie koła postanowili podzielić się świątecznym nastrojem z innymi. Przyszedł czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem, co czyniono chętnie i z nieukrywanym wzruszeniem. Najchętniej życzono sobie pociechy z wnucząt oraz zdrowia, które z perspektywy lat i doświadczeń życiowych okazuje się największą wartością. 

Zanim emeryci zasiedli do poczęstunku, na scenie pojawiła się kolejna tego dnia niespodzianka, a był nią występ młodzieży z miejscowej kapeli dudziarskiej. Śliczne skrzypaczki w towarzystwie młodego dudziarza zaprezentowały tradycyjne polskie kolędy i już za chwilę cała sala nuciła znane i śpiewane raz w roku melodie. 

Po występie dudziarzy seniorzy nieco pobiesiadowali przy ciepłej kiełbasce, później przy aromatycznej kawie. Wspólnym rozmowom nie było końca, chętnie śpiewano też kolędy, a na organach przygrywała emerytowana dyrektor GOK-u Grażyna Kuliberda, prywatnie również aktywna członkini koła. Spotkanie opłatkowe trwało kilka godzin wypełnionych rozmową, śpiewem, wspomnieniami, zadumą – tym wszystkim, co najcenniejsze w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.