Podejrzani policjanci

POWIAT OBORNICKI. Pewien mieszkaniec Obornik wyjrzał z okna swego biura akurat w momencie, gdy jadący niezbyt ostrożnie kierowca ciężarówki zahaczył o jego auto. Poszkodowany zdążył nie tylko zanotować numer ciężarówki, ale jeszcze zrobił jej zdjęcie. Trafił z tym wszystkim na policję i przekazał to funkcjonariuszowi z ruchu drogowego. 

Gdy po pewnym czasie zadzwonił, aby zapytać, kiedy uzyska dane sprawcy, usłyszał że niebawem. Dzwonił jeszcze wiele razy i zawsze policjant zapewniał go, że już niemal ustalił co trzeba i prosił o cierpliwość. Minął w ten sposób niemal rok, a w sprawie nic nie drgnęło. 

Podobne zdarzenie opowiedziała nam pewna mieszkanka gminy Rogoźno. Została poszkodowana w wypadku drogowym. Wspomniany wcześniej policjant spisał protokół i nastała wielka cisza. Kobieta starała się uzyskać protokół dla ubezpieczyciela, jednak bezskutecznie. Protokołu nie było, a bez niego nie było wypłaty ubezpieczenia. 

Wreszcie skarg było już tyle, że policjantem zainteresowała się na wniosek komendanta powiatowego Prokuratura Rejonowa w Wągrowcu. Jak zdołaliśmy się dowiedzieć, w szafie funkcjonariusza znaleziono niezałatwione sprawy nawet sprzed dwóch lat. W tej sytuacji prokurator postawił mu zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych. Podobny zarzut usłyszał też jego zwierzchnik, dla odmiany policjant solidny i profesjonalny, niestety mający nieszczęście mieć leniwego podwładnego. 

Poproszony o ocenę problemu komendant powiatowy Wojciech Spychała odmówił nam skomentowania tej sprawy na tym etapie śledztwa. Oskarżony o zaniedbania policjant jest nadal zatrudniony w ruchu drogowym.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.