Po pomoc w wyborze zawodu

Po pomoc w wyborze zawodu

ROGOŹNO. Rogozińskie koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich, którego prezesem jest Edmund Kuźniak, wespół z pilskim Oddziałem SEP przygotowuje się do otwarcia Edukacyjnego Centrum Energetyki.

W założeniu elektryków ma ono pomóc uczniom końcowych klas szkół podstawowych i średnich w wyborze zawodów związanych z szeroko rozumianą elektryką. Ma ukazać zalety, ale i niedogodności tego trudnego zawodu. Będzie to oferta dla dyrektorów tychże szkół i nauczycieli zajmujących się szkoleniem zawodowym.

Pomieszczenia udostępnił dyrektor ZS im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie (wejście boczne od strony banku PKO BP), pan Jarosław Łatka, który z ww. kołem podpisał stosowne porozumienie. Wszystkie eksponaty na zorganizowanej wystawie pozostały po czasowej prezentacji w Muzeum Regionalnym z okazji 100-lecia powstania SEP w Polsce i 35-lecia koła nr 19 w Rogoźnie.

Organizatorzy zwracają się z prośbą do mieszkańców powiatu o przejrzenie swych piwnic i strychów, gdzie być może znajdują się historyczne urządzenia elektryczne (np. AGD czy RTV), które jeszcze nie znalazły się na wysypiskach czy składnicach złomu. Osoby, które chciałyby wzbogacić kolekcję prosimy o kontakt telefoniczny – nr 600 553 221.

Podobne artykuły