Pływalnia ma wielkie powodzenie

Pływalnia ma wielkie powodzenie

OBORNIKI. Od 12 lutego weszły w życie zmiany łagodzące niektóre obostrzenia związane z pandemią. Została otwarta część infrastruktury sportowej, w tym między innymi baseny, choć nadal w surowym reżimie sanitarnym.

Decyzja ta ucieszyła zapewne oborniczan spragnionych relaksu , który zapewnia Centrum Rekreacji Oborniki, co potwierdza odnotowywana od minionego poniedziałku frekwencja.

Od początku tygodnia, każdego dnia z oferty pływalni korzysta ponad 400 osób. Z użytkowania wyłączone zostały wprawdzie zjeżdżalnie, które zgodnie z rządowymi wytycznymi stanowią element aquaparku. Skorzystać można jednak z saun i tu również zaobserwowano większą frekwencję, oscylującą na poziomie blisko 100 klientów dziennie.

Podobne liczby odwiedzających obornicka pływalnia rejestrowała dotąd jedynie w weekendy. Zwłaszcza, że do południa w dużej mierze z basenów korzystali uczniowie, w ramach realizowanej w tym czasie gminnej nauki pływania. Teraz obejmuje ona jedynie uczniów klas 1-3, którzy program realizują stacjonarnie.

Warto podkreślić, że wszystkie wejścia na obornicki basen realizowane są w najwyższym reżimie sanitarnym. – Apelujemy o rozsądek i bezwzględne stosowanie się do procedur i regulaminów obowiązujących na obiekcie. Najważniejsze to: dezynfekcja, dystans i maseczki – podkreślają pracownicy CRO.

Podobne artykuły