Plecami do niepełnosprawnych

POWIAT OBORNICKI. Przez cały ubiegły rok trwały przepychanki pomiędzy zarządem a opozycją w sprawie wind. Zarząd powiatu uważał, że musi w windę wyposażyć budynek starostwa, gdyż jej brak stanowi barierę dla niepełnosprawnych chcących załatwić cokolwiek w geodezji, oświacie, budownictwie, czy u rzecznika konsumentów. Te, jak wiele innych wydziałów ze starostą łącznie, są dla nich niedostępne z powodu bariery architektonicznej, jaką są wąskie schody i brak windy. 

Radny Kazimierz Zieliński nalegał z kolei na koniczność budowy windy w gmachu zespołu szkół specjalnych w Kowanówku, gdzie nauczycielki muszą wnosić na piętro niepełnosprawnych uczniów. – Skoro nie macie pieniędzy na dwie windy, sfinansujcie tę dla szkoły – mawiał były wicestarosta, który załatwił nawet na ten cel połowę pieniędzy z zewnątrz. 

Zarząd długo myślał i w końcu zdecydował, że wobec takich potrzeb nie zbuduje żadnej windy. Wreszcie radni opozycyjni tak długo naciskali na władze powiatu, że te ustąpiły, choć niechętnie. Według wicestarosty Gronostaja szkoła sobie jakoś radzi. Faktycznie na schodach ułożono dwie deski i nauczycielki zamiast wnosić wózki, mogą je teraz wpychać. 

Wreszcie podczas obrad komisji gospodarki radni wymogli na zarządzie, że ten przekaże 150 tys. złotych na windę dla szkoły, a o resztę wystąpi do PEFRON.  My przypominamy, że raz już władze powiatu zdecydowały o przeznaczeniu pieniędzy na windę a potem się wycofały, więc trudno w tej sprawie cokolwiek przesądzać.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.