Plac zabaw w Dąbrówce

Plac zabaw w Dąbrówce


DĄBRÓWKA LEŚNA. Dzieci mogą korzystać z nowego placu zabaw. We wtorek odbył się oficjalny odbiór tej inwestycji. Usytuowany przy blokach Nadleśnictwa (ul. Gajowa) teren rekreacyjny wzbogacił się o barwne urządzenia zabawowe dla najmłodszych.

Łączny koszt budowy to niemal 60 tys. zł. Ponadto projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020” i wygranego przez sołectwo konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” Kwota dofinansowania to 30 tys. zł.

Na oficjalnym otwarciu placu obecni byli wicemarszałek Krzysztof Grabowski, wiceprzewodniczący sejmiku i jednocześnie moderator programu Odnowy Wsi Jarosław Maciejewski, radni Małgorzata Witek i Dariusz Szrama oraz mieszkańcy Dąbrówki Leśnej.

W zakres inwestycji, której wykonawcą jest Grupa Hydro Sp. z o.o. z Mosiny wchodzą: zestaw zabawowy, huśtawka podwójna wahadłowa, linarium, czworobok sprawnościowy, przejście stonoga oraz mała infrastruktura – ławki z oparciem, kosze na śmieci i ogrodzenie.

Podobne artykuły