Pierwszy etap prac przy „Jagiellonce” zakończony

Pierwszy etap prac przy „Jagiellonce” zakończony

OBORNIKI. We wtorek przeprowadzono częściowy odbiór miejsca wypoczynku plenerowego dla seniorów przy „Jagiellonce”.

Firma ze Skoków wykonała już utwardzenia terenu, nasadzenia i część obiektów małej architektury. Do zakończenia inwestycji pozostały jeszcze elementy drewniane i fragmenty ogrodzenia.

Z plenerowej strefy seniorzy z „Jagiellonki” skorzystają po majówce, gdy będą już gotowe wszystkie jej elementy, czyli: strefa integracyjna – półokrągły w formie, przestrzenny treliaż drewniany z drewnianą wygodną ławą, stwarzającym możliwość wspólnego wypoczynku, rozmów, opowiadań, kameralnych spektakli, występów i pokazów artystycznych oraz zajęć edukacyjnych.

Dalej jest to zielony spacerniak, czyli układ ścieżek po obwodzie treliaży umożliwiający spacerowanie wśród zieleni, kącik graczy, będący zestawem siedzisk wraz ze stołem do gier planszowych, gry w karty, itp., różanecznik w formie kącika odpoczynku, zakątek przystankowy – wygodne ławki do odpoczynku, wytchnienia, relaksu i refleksji w cieniu roślin pnących się po pergoli (treliażu) róż.

Jak zauważył przewodniczący Obornickiej Rady Seniorów Eugeniusz Kierstan: Relaks na świeżym powietrzu odgrywa wielką rolę w poprawie zdrowia i samopoczucia osób starszych. Seniorzy, zwłaszcza ci mieszkający na blokowych osiedlach, nie mają możliwości spędzania aktywnego czasu na dworze. Taki park pozwala na odpoczynek, ale i bardzo ważne dla seniorów dotlenienie organizmu. Bardzo się cieszę, że przy „Jagiellonce” powstanie takie miejsce i jestem pewien, że podopieczni dziennego domu opieki chętnie będą z niego korzystać.

Zgodnie z umową podpisaną przez twórcę obornickiego programu senioralnego burmistrza Tomasza Szramę koszt inwestycji to ponad 200 tys. zł i wart jest on każdej złotówki.

Podobne artykuły