Pierwsza i cała reszta

OBORNIKI. Przeczytałem publikowany tu list mieszkańca Obornickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Ja także nim jestem i także mam swoje przemyślenia. Bardzo proszę o ich publikację. Zarządzanie nieruchomościami należącymi do zasobów spółdzielni wykonywane jest przez zarząd, a kontrolowane przez radę nadzorczą i walne zgromadzenie członków, które jest najwyższą władzą w spółdzielni mieszkaniowej. Tyle teorii. 

Praktyka pokazuje jednak, że w Obornickiej Spółdzielni Mieszkaniowej bywa zupełnie odwrotnie. Otóż najwyższą władzą jest Pani Prezes. Pozostali członkowie Zarządu tworzą jedynie bezużyteczny trzon, na którym się wspiera ta ostatnia. Organ kontrolny, Rada Nadzorcza, nadzorczą jest jedynie z nazwy, zaś walne zgromadzenie członków, czyli my spółdzielcy, tak właściwie dla Pierwszej Damy moglibyśmy w ogóle nie istnieć. Chcesz coś załatwić w Spółdzielni? Upewnij się że w dzień twojej wizyty Pierwsza będzie na miejscu. Pamiętaj, że rozmowy z Pierwszą bywają na ogół bezprzedmiotowe, więc uzbrój się w cierpliwość i anielski spokój. Mmożesz napisać pismo do Zarządu, ale na odpowiedź poczekasz okrągłe 30 dób, a gdy zapytasz dlaczego tak długo, usłyszysz że Pierwsza ma takie prawo. Proponuję również przed każdą wizytą zapoznać się z regulaminem spółdzielni, bo najczęściej odpowiedzią na niewygodne pytania, jest odsyłanie do tegoż dokumentu. Niestety, regulamin od dobrych kilku miesięcy jest niedostępny na stronie internetowej Spółdzielni. 

Prawo spółdzielcze działa niestety na jej korzyść w praktyce, przy niewielkim zainteresowaniu spółdzielców. Owszem gołym okiem widać inwestycje pt. odnawianie elewacji, jednak przypomina to bardziej „owijanie g..a w papierek" i to niejednokrotnie w tandetny papierek. Pocieszającym w tym wszystkim jest fakt sukcesywnego wymierania socjalistycznych tworów, pod nazwą Spółdzielnie Mieszkaniowe, na rzecz Wspólnot Mieszkaniowych zarządzanych przez nieprzypadkowych zarządców. Wspólnot, gdzie władzą absolutną są mieszkańcy, zarządcy zaś jedynie doradcami i wykonawcami woli większości. 

Dane autora znane radakcji

 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.