Pieniądze na kulturę

RYCZYWÓŁ. Jednym z punktów obrad zeszłotygodniowej sesji rady gminy w Ryczywole była informacja o wykonaniu planu finansowego Gminnego Ośrodka Kultury za pierwsze półrocze. Radni nie mieli żadnych zastrzeżeń do realizacji budżetu, bo faktycznie, nie ma się do czego przyczepić. Ośrodek Kultury, poza dotacją z budżetu, wiele działań, jak np. zakup instrumentów muzycznych, realizuje z pieniędzy ze wynajem sali, czy od sponsorów. Do czerwca uzbierało się z tego tytułu 2790 zł. 

Stosunkowo niewiele wydaje się na organizację imprez, a to dzięki współpracy z miejscowymi szkołami, przedszkolem, warsztatami terapii zajęciowej i urzędem gminy, no i na pewno sprawnemu zarządzaniu. W sumie w pierwszym półroczu zorganizowano 26 imprez. Orkiestrę dętą i kapelę podwórkową prowadzą zatrudnieni instruktorzy, zaś koło śpiewacze Ryczywolanie prowadzi dyrektor ośrodka Tomasz Barański. 

GOK poniósł za to koszty związane z remontami korytarza, schodów, pomieszczeń piwnicznych, oświetlenie sceny i kosztorys inwestorski. W związku z przeniesieniem biblioteki do tzw. czerwonej szkoły, zwolniły się pomieszczenia i ich kosztem będzie powiększana sala widowiskowa. Przeniesienie dwóch bibliotek gminnych, wspomnianej w Ryczywole i drugiej w Ludomach (do budynku ośrodka zdrowia) też pociągnęło za sobą koszty. 

Środki płynące z dotacji urzędu gminy zostały już zwiększone o kwotę 20 tys. zł. Ta dotacja celowa została rozdysponowana pomiędzy organizację Dni Ryczywołu i dożynek w sierpniu. Obie imprezy pochłonęły oczywiście o wiele więcej środków, czego świadomi są ci, którzy znają stawki profesjonalnych wykonawców oraz ci, którzy uczestniczyli w tych imprezach. GOK nadal potrzebuje pieniędzy, tym razem na kolejne inwestycje związane z remontem sali, która służyć będzie wszystkim mieszkańcom gminy.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.