Piękny jubileusz i wspaniała uroczystość

PARKOWO. 1 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Parkowie obchodziła swój jubileusz 110 lecia powstania. Po uroczystej zbiórce strażacy przeszli marszowym krokiem i przy dźwięku orkiestry, ze sztandarami w dłoniach, do kościoła na Mszę.

Przemarszowi towarzyszył zabytkowy pojazd ciągnięty przez konie. Po Mszy przyszedł czas podsumowań. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali Edmund Lis i Jarosław Łączak. Obu zasłużonych druhów dekorowali generał pożarnictwa w stanie spoczynku Ryszard Kamiński i komendant PSP w Obornikach Zbigniew Spychała. Ci sami celebransi odznaczyli także druha Ryszarda Obsta i parę innych osób,  nie mniej zasłużonych dla OSP, a w tej liczbie dyrektor Marię Ostrowską. 

Tę część imprezy zakończyła salwa z wiwatówek wykonana przez strzelców z Poznańskiego Regimentu Odprzodowego. Wiwat był nie tylko głośny, ale i widowiskowy, bo zapaliła się od wystrzału pobliska choinka. Na szczęście wokół było tak wielu strażaków, że o problemie nie mogło być mowy. 

Prezes Marian Łukaszewicz zadbał o to, by uroczystość tak wspaniałego jubileuszu miała doskonałą i szacowną oprawę. Przybyli parlamentarzyści, władze województwa i powiatu. Nie brakło władz gminy. Przybyli koledzy druhowie z innych wsi, a nawet z odległego Czorsztyna. Daleki gość najpierw żartował podpierając się prawdziwą góralską ciupagą, a potem już całkiem serio przypomniał słowa kardynała Macharskiego, że „OSP jest jedyną organizacją, która przyjeżdża do pożaru i nie pyta o polisy”. Ciupagę wręczył, jako pamiątkę, naczelnikowi straży, a komendanta obdarował kapeluszem góralskim i podobizną św. Floriana. Strażakowi z Czorsztyna towarzyszył wójt tej miejscowości, który także złożył życzenia i zadeklamował wiersz Izabeli Zającównej. Życzeń i upominków było tego dnia wiele. 

Po części oficjalnej przyszła kolej na artystyczną. Tę przygotowała społeczność Zespołu Szkół w Parkowie, co dyrektor Maria Cisowska wcześniej ogłosiła. Była to inscenizacja przygotowana pracowicie, pomysłowo i z wielkim rozmachem. Jej treścią było ratowanie ludzi z płonącego hotelu. Fragmenty przedstawienia można będzie obejrzeć na naszej stronie www.oborniki.com.pl.  

Jubileusz zakończyły poczęstunek i zabawa. Parkowskiej OSP należy życzyć kolejnych 110 lat. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.