Pięć ofert na budowę drogi, najkorzystniejsza mieści się w portfelu starosty

Pięć ofert na budowę drogi, najkorzystniejsza mieści się w portfelu starosty

GORZEWO, RYCZYWÓŁ. Przebudowa drogi Gorzewo-Ryczywół coraz bliżej. Trwa procedura przetargowa, a warto wiedzieć, że wpłynęło pięć ofert.

Najkorzystniejsza wydaje się być propozycja konsorcjum: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Koła oraz Wykonawstwo, Projekty i Nadzory „WPN” Macieja Stasiaka z Chodzieży. Cena w kwocie 15.948.282,76 złotych jest i tak aż o 100 tysięcy wyższa niż założono, ale można też powiedzieć, że jest jedynie o 100 tysięcy wyższa, a starosta Zofia Kotecka zadbała o pewną rezerwę na taką właśnie okoliczność. Firma oferuje 60 miesięcy gwarancji.

Druga propozycja co do kwoty była zdecydowanie wyższa. bo aż o ponad 3 miliony złotych, gdyż mowa o sumie 19.237.090,02, a złożyła ją firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie. Kolejna oferta opiewała na 19.422.006,43 i złożyła ją firma COLAS Polska z Palędzia. Jeszcze droższa okazała się oferta firmy STRABAG z Pruszkowa, bo aż 19.699.567,92. Rekordzistą okazała się firma INFRADROG z Chodzieży życząc sobie za tę samą pracą aż 22.261.005,95.

Przedsięwzięcie obejmie rozbudowę drogi nr 2019P na odcinku Gorzewo-Ryczywół o długości ok. 3093 metrów wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1352P na odcinku około 165 metrów w kierunku Ryczywołu. Jezdnia liczyć będzie od 6 do 7 metrów szerokości. W ramach inwestycji powstanie także ścieżka rowerowa od Gorzewa aż do skrzyżowania w Ryczywole.

Za przejazdem kolejowym zaprojektowano po obu stronach jezdni chodniki. Na końcu drogi powiatowej przy placu 1 Maja wybudowane zostanie również rondo.

Ryczywolanie się cieszą, członek zarządu powiatu, Zbigniew Nowak, ich studzi: Prawdopodobnie ta najtańsza firma przystąpi do budowy, prawdopodobnie droga powstanie i prawdopodobnie kłód pod koła nikt rzucać tu nie będzie.

Jest tych prawdopodobnie. Nowak jest raczej ostrożny, a na koniec warto dodać, że inwestycja została objęta dofinansowaniem w ramach rządowego funduszu Polski Ład.

Podobne artykuły