Pełnomocnik o niskim poziomie, częstych wypadkach i uciekających uczniach

ROGOŹNO. Zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja do posumowania go i tak też się stało podczas ostatniej sesji rady miejskiej. Pełnomocnik burmistrza do spraw oświaty bardzo obszernie, choć jednocześnie dość syntetycznie, przedstawiła miniony rok w liczbach. 

Najdłuższą listą były dokonania uczniów w roku minionym. Natomiast z dużym zainteresowaniem radni wysłuchali za to doniesień mniej optymistycznych. Wynika z nich, że w gminie Rogoźno wydarzyły się za 42 wypadki w gimnazjach, 30 w szkołach podstawowych a 2 wypadki zdarzyły się przedszkolach. Tej niemiłej statystyce przewodzi Szkoła Podstawowa nr 2 z 27 wypadkami. Wśród przyczyn, zdaniem pełnomocnik, występuje głównie nieuwaga i brak roztropności. 10% wypadków spowodowały bójki i zaczepki. 

Wg pełnomicnik nie najlepiej wypadły też w Rogozińskich szkołach wyniki nauczania. Żadna ze szkół nawet nie zbliżyła się do średniej wojewódzkiej, która jest i tak niepokojąco niska. Najlepiej w tej liczbie wypadło Gimnazjum nr 2, za to o Gościejewie rzec można, że ma wyniki fatalne.

Próbowano też prognozować rok przyszły. Z liczb wynika, że w szkołach będzie mniej dzieci, choć ilość oddziałów pozostanie bez zmian. Co to oznacza? Oświata będzie niestety jeszcze droższa. Według pani pełnomocnik na terenie Liceum Ogólnokształcącego ma powstać gimnazjum społeczne. Planowany jest jeden oddział do którego akces złożyło już 19 uczniów z gminy Rogoźno i niewielka reszta z innych gmin. Nabór jednak wciąż trwa a jego intensywność i powodzenie wiąże się z wysokością czesnego.  Burmistrz Bogusław Janus skwitował to krótko: tych 19 uczniów nam uciekło wraz z subwencją a koszty pozostają wciąż stałe. Kto wie ilu jeszcze nam ubędzie w tym roku a ilu za rok?


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.