Pat na drodze do Zawad

Pat na drodze do Zawad

ZAWADY. Po remoncie mostu na rzece Flincie znacznie ucierpiała droga biegnąca przez wieś Zawady, stanowiąca objazd w czasie gdy most był budowany dosłownie od podstaw.

Droga czeka na remont, mieszkańcy się niepokoją a radna z gminy Ryczywół, Anna Nowicka dopytuje starostę, jak jeszcze długo to potrwa?

– Sprawa nie jest taka prosta – wyjaśniał wicestarosta Waldemar Cyranek. – Niestety już trzeci przetarg na ów remont pozostał bez rozstrzygnięcia. W kosztorysie remontu mamy zapisane 460 tysięcy złotych a najniższa cena w ostatnim przetargu wynosiła 740 tysięcy, czyli była o niemal 50% wyższa niż przewiduje to kosztorys. Decyzją zarządu umorzyliśmy ten przetarg i ogłosiliśmy następny z terminem do końca listopada.

Czy kolejny przetarg pozwoli wyłonić wykonawcę? Wydaje się być wątpliwym. Ceny robót budowlanych poszybowały tak jak ceny materiałów i wykonawcze.

W tej sytuacji trudno oczekiwać, że ktoś wyremontuje drogę za pół ceny a zgodnie z przepisami, starosta nie może zaakceptować cen wyższych od kosztorysu. Podmiana kosztorysu na cenowo wyższy skłoni wszelkie służby do węszenia przestępstwa.

Sytuacja wydaje się być patowa i mimo dobrej woli starosty nie łatwa do rozwiązania.

Podobne artykuły