Parking, kanalizacja i czyściutka woda, a to dopiero początek roku

GMINA OBORNIKI. Niebawem prezes PWiK Tomasz Augustyn ogłosi przetarg na budowę parkingów nieopodal pływalni. Jeden z frontu od ulicy Czarnkowskiej będzie mieścił 80 miejsc parkingowych, a drugi w kolejnym etapie z boku pływalni z 20 miejscami parkingowymi, oba utwardzone i oświetlone.
Gmina wesprze swoją spółkę aportem w wysokości pół miliona złotych. Prezes Augustyn liczy na to, że propozycje potencjalnych wykonawców prac na parkingach będą poniżej 800 tysięcy i uda się dwa etapy inwestycji wykonać za jednym razem.
To nie koniec planów inwestycyjnych prezesa Tomasza Augustyna. Poinformował, że jego starania przyniosły rezultat i właśnie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska rozpatrzył pozytywnie jego wniosek o pięciomilionową pożyczką na pokrycie kosztów budowy kanalizacji w Popówku. Najważniejsze jest w tym jednak to, że pożyczka jest umarzalna.
To ciągle nie koniec, bowiem Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska wyraził zgodę na przekazanie środków na pokrycie 63% kosztów likwidacji oczyszczalni w Objezierzu i przeniesienie jej funkcji do centralnej oczyszczalni ścieków w Obornikach.
Kolejną dobrą wiadomością jest ta, że zakończono budowę stacji uzdatniania wody. Najnowocześniejsza technologia i pełna kontrola procesu uzdatniania spowodowała, że woda z obornickich kranów niczym nie ustępuje jakością i czystością wodzie butelkowanej z przeróżnych źródeł. Mogli tego doświadczyć radni , którym w czasie ostatniej sesji zamiast wody butelkowanej zaserwowano czysta wodę i to na dodatek w szklanych opakowaniach.
Czystą obornicka wodę piją też dzieci w szkołach, a spółka zaopatruje kolejne placówki w dystrybutory wody.

Podobne artykuły