Park Niepodległości i wstydu

Park Niepodległości i wstydu

OBORNIKI. Po wymianie obelisku i nazwy w obornickiego Parku Niepodległości zielona duma miasta miała co najwyżej pięć minut świetności. Potem było gorzej, a potem jeszcze gorzej.

Łyse polany zamiast trawników. Nawet, jeżeli gdzieś jeszcze jest trawa, to nie widziała w tym roku kosiarki. Na tle zaniedbanych drzew z suchymi gałęziami widać martwe kikuty drzew, które już dawno uschły. Przepełnione kosze na śmieci, pobazgrane ławki.

Na ziemi walające się śmieci, butelki, a nawet części garderoby. Widoczek okrasza spora kępa tui, najpierw zamordowanych suszą i brakiem opieki, a potem wypalona przez jakiegoś wandala. Gdy tuje spłonęły, pod ich kikutami wyłoniły się dziesiątki butelek. Park sąsiaduje z drogą krajową i znajduje się obok centrum Obornik.

Chluby miastu z pewnością nie przynosi, wstyd z całą pewnością.

Burmistrz przekazał opiekę nad parkiem spółce gminnej, ta miała być nadzorowana przez miejskie służby. Jak to czynią, to widać na pierwszy rzut oka.

Co jakiś czas pojawiają się z w parku sprzątacze z workami, jednak bez pił, sekatorów czy kosiarek i bez żadnych umiejętności ni ochoty do opieki nad zielenią.

Gdy o stanie parku powiadomiliśmy burmistrza Tomasza Szramę, ten nie krył zaskoczenia, ni degustacji faktem, że straż miejska o pożarze tui nawet go nie poinformowała.

Ruszył osobiście obejrzeć stan parku i obiecał „zachęcić” podległe mu służby do działania, by wstydu miastu choć trochę umniejszyć.

Byłoby dobrze, bo kwitnące w parku obficie bzy zachęcają do wypoczynku, lecz jego stan upadku i zaniedbania już nie zachęca.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.