Pani Szuberska czy pan Szuberski? Zawsze ta sama osoba

Pani Szuberska czy pan Szuberski? Zawsze ta sama osoba

ROGOŹNO. Nadszedł czas wyboru przedstawicieli gmin i powiatu zasiadających w komisji bezpieczeństwa i porządku. Pani Szuberska czy pan Szuberski? To pytanie stało się przebojem obrad na szczeblu gminy i powiatu.

Kiedyś w starostwie i gminie Rogoźno umówiono się, że zasiądą w komisji bezpieczeństwa starosta i burmistrz. Tak też pozostało.

Niemniej wyboru trzeba formalnie dokonać, więc komisje problemowe gmin i powiatu przygotowały propozycje do zatwierdzenia przez rady powiatu i gmin.

W Rogoźnie na przedstawiciela kolejny raz zaproponowano Romana Szuberskiego. Na pisemnej propozycji zapisano „pan” i dalej personalia wykropkowano do momentu formalnego zgłoszenia kandydata.

Opozycja w radzie miejskiej Rogoźna „błysnęła” zauważając, że w propozycji wpisano „pan” a nie „pani”, zatem ich zdaniem była to sugestia, aby wybrać mężczyznę.

Adam Nadolny, jako przedstawiciel komisji proponującej wyjaśniał, że do chwili głosowania można zmienić zapis i może być wpisana „pani”, jeżeli ma to kogoś uszczęśliwić.

Nie krył też faktu, że kandydatura burmistrza została już wcześniej uzgodniona podczas potkania klubu większościowego, zatem od początku było jasne, że przedstawicielem będzie burmistrz Roman Szuberski.

Żadne spory na nic się zdały i radni wybrali większością głosów Romana Szuberskiego. Radni Janus z Wojciechowskim się pogniewali, więc głosowano bez nich.

Na koniec z dziennikarskiego obowiązku informujemy, że do komisji bezpieczeństwa i porządku weszli ponownie starosta Zofia Kotecka, jej zastępca Waldemar Cyranek oraz radna Katarzyna Woźniak. Gminę Oborniki reprezentował będzie w Komisji kolejny raz radny Marek Lemański.

Tego ostatniego, udział w tym gremium po raz pierwszy zaproponował 16 lat temu radny Władysław Haraj i tak zostało, a w tym roku jego kandydaturę wysunęła Beata Matelska.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.