Oborniki: pamiętajmy o osobach starszych, samotnych. Dbajmy o naszych bliskich w czasie pandemii

Oborniki: pamiętajmy o osobach starszych, samotnych. Dbajmy o naszych bliskich w czasie pandemii

OBORNIKI. Ośrodek Pomocy Społecznej w Obornikach poinformował, że od 12 marca wszystkie placówki pobytu dziennego, tj: Klub „Senior +”, Klub „Miły Dzień”, Dzienny Dom Senior + „Jagiellonka” będą nieczynne przez okres około dwóch tygodni z możliwością przedłużenia.

– Pamiętajmy o osobach starszych, samotnych. Dbajmy o naszych bliskich. Sprawdźmy czy nasi sąsiedzi nie potrzebują pomocy. Zatroszczmy się o nich, pomóżmy w codziennych sprawach. Teraz jest taki czas, kiedy musimy troszczyć się o siebie wzajemnie – apelują przedstawiciele władz.

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach zaapelował: Zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców i podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach o ograniczenie wizyt w naszej siedzibie. Zachęcam do kontaktów telefonicznych oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej. Apeluję do wszystkich o przestrzeganie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. W przypadku stwierdzenia niepokojących objawów należy powiadomić o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił też specjalną infolinię w sprawie koronawirusa – 800 190 590. Proszę Państwa o zrozumienie zaistniałej sytuacji, proszę o zachowanie spokoju i racjonalne, pozbawione emocji zachowanie w tych nowych dla nas okolicznościach. Bądźmy rozważni, ostrożni, starając się zachować spokój. Stres ma również negatywny wpływ na nasz układ odpornościowy.

Podobne artykuły