Pakiet kolejnych inwestycji gminnych w Obornikach

Pakiet kolejnych inwestycji gminnych w Obornikach

GMINA OBORNIKI. Złagodzenia ochrony pandemicznej i wiosna w pełni, to optymalny moment rozpoczęcia sezonu remontu i utrzymania dróg.
Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni asfaltowych, jak mówią fachowcy, czyli pospolite łatanie dziur w drogach na terenie gminy Oborniki burmistrz Tomasz Szrama zlecił firmie Budowlano -Remontowo-Drogowej Dariusza Białobrzyckiego z Gniezna, a kosztować to będzie 73 972 zł brutto.

Kolejna gnieźnieńska firma, Mal-Dar, Dariusza Budnika wykonana za kwotę 39 446 zł brutto oznakowania poziome dróg gminnych.

Przetarg na oznakowania pionowe dróg i ulic gminnych wygrało Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Krzysztofa Zastróżnego z Szamotuł, oferując kwotę 29 083 zł brutto.

Firmie Artrans Roberta Aksamita z Rożnowa burmistrz zlecił wykonanie prac związanych z przygotowaniem terenu działki gminnej pod pas drogowy w Kiszewie.

Zostanie wyremontowany odcinek chodnika i pobocza ulicy Bielawskiej. Zajmie się tym za kwotę 9 145 zł brutto obornicka firma Iveston.

Staraniem sołtysa Żernik i na zlecenie burmistrza Obornik zostanie opracowana dokumentacja projektowa zatoki dla autobusów i miejsc postojowych dla samochodów osobowych w Żernikach.

Zatoce towarzyszyć będzie mała architektura, by było bezpiecznie, ale i ładnie. Prace nad tym zadaniem, za kwotę 26 500 zł brutto, Tomasz Szrama zlecił Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu ERBDAU Janusza Kamińskiego z Wągrowca.

W związku z zaplanowanym wcześniej, a zbliżającym się remontem ulicy Staszica wraz z jej odwodnieniem jest opracowywana za 15 129 złotych brutto przez tą samą firmę także dokumentacja projektowa tej modernizacji.

Wykonywana jest także dokumentacja projektowa w związku z potrzebą budowy, a w zasadzie przebudowy drogi pożarowej dla Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach przy ulicy Czarnkowskiej. To zadanie władze Obornik zleciły za kwotę 17.435 zł brutto Pracowni Drogowej Marka Pancerza z Gołaszyna.

W związku z przebudową ulic na obornickim osiedlu generalskim (Gen. F. Altera, Gen. F. Kleeberga, Gen. T. Kościuszki, Gen. S. Grota-Roweckiego i Gen. S. Taczaka) pełnienie obowiązków inspektora nadzoru branży drogowej zlecono firmie Mach Consulting Marka Macha z Bogdanowa.

Leszek Walczak z Dąbrówki Leśnej za kwotę 2.829 zł brutto opracuje mapy dla celów projektowych związanych z inwestycją polegającą na budowie dróg gminnych, wraz z odwodnieniem w miejscowości Gołaszyn. Podobne mapy wykona on też na potrzeby przebudowy ulicy Staszica w Obornikach.

Mapki będą potrzebne także dla celów projektowych związanych z planem budowy dróg gminnych w miejscowości Uścikowo. Burmistrz rozpisał już przetarg, wpłynęły cztery oferty i trwa właśnie ich ocena.

Wiadomo już za to, że Wojciech Kasperek z Jaracza wykona dokumentację projektową dotyczącą przebudowy ulicy Ogrodowej w Dąbrówce Leśnej.

Przygotowanie powyższych dokumentacji nie oznacza natychmiastowego ogłoszenia przetargu na wymienione wyżej inwestycje. Ich realizacja będzie zależeć od możliwości finansowych gminy, w tym roku jak i przyszłym, bo o kroczącym dość szybko kryzysie wie już zapewne każdy.

Podobne artykuły