Otwarcie tegorocznego sezonu wędkarskiego

OBORNIKI.. Członkowie koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 32 w Obornikach opłaty wędkarskie regulować mogą w poniedziałki i czwartki w sekretariacie u skarbnika w godzinach od 17.15 do 19.15.

13 marca Zarząd Koła zorganizował podlodowe mistrzostwa koła na jeziorze Budziszewskim. Zwycięzcą imprezy kończącej sezon zimowy został Piotr Kołodziejczyk łowiąc 250g ryb. Pozostałe miejsca zajęli: Rafał Ratajczak – 2150g, Szymon Kempinski – 1380g, Zdzisław Sobczak – 1030g, Władysław Kołodziej – 815g.

W regulaminie Wędkarza Roku dokonano dwóch zmian. Pierwsza dotyczy odjęcia w klasyfikacji dwóch imprez wędkarskich w roku, druga rozstrzyga w sposób jednoznaczny lokatę wędkarza w przypadku równej liczby punktów w klasyfikacji rocznej. Decyduje wówczas wynik z imprezy mistrzowskiej koła.

W ramach corocznej akcji “tygodnia czystości wód” 2 kwietnia członkowie Koła społecznie dokonali oczyszczenia brzegów i wody wyrobisk pożwirowych. Koło tegoroczny sezon wędkarski otworzyło 10 kwietnia, kiedy to na Warcie w Obornikach odbyły się dla seniorów zawody otwarcia. Wędkowano na jedną wędkę a główną nagrodę stanowił puchar 55-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego. Zarząd Koła 2 maja organizuje imprezę wędkarską na jeziorze Buszewo – XIII Memoriał im. Kazimiery i Feliksa Budychów, na który serdecznie zaprasza wszystkich chętnych.

Podobne artykuły