Otwarcie boiska na Kiskojdzie

OBORNIKI. Wielofunkcyjne boisko na obornickiej „Kiskojdzie”, zwanej też od pewnego czasu „Wielką Dziurą", doczekało się oficjalnego otwarcia. Po przestawieniu na zewnątrz siatki ogrodzeniowej niebezpiecznych słupów do koszy, zostało udostępnione dzieciom i młodzieży. 

Na jego poliuretanowej nawierzchni można grać w piłkę nożną, koszykówkę i piłkę ręczną. Miękka nawierzchnia jest całkowicie bezpieczna w razie upadku, a bieganie po niej nie obciąża stawów skokowych ni kolan młodych piłkarzy. Obiekt został wybudowany przez gminę Oborniki w ramach programu Ministra Sportu i Turystyki "Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych, ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży". Inwestycja kosztowała 496 tys. zł, z czego dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosła 200 tys. złotych.

– Boisko nie ma być typowym obiektem sportowym, lecz dobrze przygotowanym osiedlowym podwórkiem do gier zespołowych – powiedział w dniu otwarcia Henryk Łukaszewski. Wraz z Anna Rydzewska i Bogdanem Bukowskim dokonali aktu przecięcia wstęgi, choć trzeba przyznać, że w tym miejscu najważniejsze były dzieci. Te przybyły licznie by wejść na obiekt i pograć w godziwych warunkach. 

Trzy dni później, oberwanie chmury spowodowało zalanie części boiska wodą i błotem. Choć takie dni nie zdarzają się często, postanowiono pogłębić drenarkę obiektu, aby do podobnych sytuacji więcej nie dochodziło. – W najbliższym czasie obsadzimy skarpy wyrobiska, by było ładniej i nie obsypywał się żwir – obiecał Bogdan Bukowski. 

Jest to już drugi nowoczesny obiekt sportowy otwarty w tym roku  a znając plany władz miasta wiemy, że będą kolejne nowoczesne boiska. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.