Oszuści okradli staruszków

OBORNIKI. W niemal każdym numerze gazety piszemy ostatnio o oszustach czyhających na naiwnych. Kolejne zdarzenie miało miejsce w środę 27 maja. Dwóch nieustalonych jeszcze mężczyzn zaczepiło na klatce schodowej 84-letniego pana F., mieszkańca Obornik i pod pozorem wymiany gniazdek telefonicznych w związku z zakładaniem „telefonów komputerowych”, weszli do jego mieszkania. 

Tam jeden z nich prowadził rozmowę z domownikami, natomiast drugi z mężczyzn w tym czasie „sprawdzał” gniazdka w całym mieszkaniu. Kiedy z rozmowy wynikło, że z państwem F. mieszka jeszcze córka, jeden z mężczyzn udając rozmowę telefoniczną z nią, poinformował pokrzywdzonego, iż córka zdecydowała wymienić wszystkie gniazdka. Za jego pośrednictwem miała tez poprosić rodziców, aby wyłożyli pieniądze za materiał i usługę. 

Pani F. wręczyła mężczyznom 500 zł, a oni opuścili mieszkanie oświadczając, że wrócą zaraz po kupnie nowych gniazdek i dokonają wymiany ich na komputerowe. Jak łatwo zgadnąć mężczyźni nie wrócili. 

Nie wykonali żadnej usługi a na dodatek okazało się, że wraz nimi i pieniędzmi na zakup gniazdek, z mieszkania znikły też oszczędności w kwocie 5 000 złotych. Jak łatwo sobie wyobrazić, córka państwa F. nic nie wiedziała o zleceniu i nikt z nią nie rozmawiał. 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi obornicka policja, prosząc za naszym pośrednictwem o informacje na temat oszustów. Jeden ze sprawców miał około 40 lat, wzrost 175 cm, tęgiej budowy ciała, twarz okrągła, włosy jasne krótko ścięte. Drugi mężczyzna miał około 30 lat, wzrostu 165 cm, krępej budowy ciała, twarz okrągła, włosy jasne krótko ścięte.

Naczelnik sekcji kryminalnej KPP Oborniki Jacek Kasztelan ostrzega: nagłe pojawienie się nieznanego wcześniej krewniaka, nie zamawianego usługobiorcy, czy wszelkich uzdrowicieli i domokrążców winno być da wszystkich sygnałem ostrzegawczym. Nigdy nie należy za nic płacić przed zakupem lub usługą, bo można się jej nie doczekać. W razie wątpliwości najlepiej zadzwonić na policję, by sprawdziła, kto zacz. Oszust takiej próby nie wytrzyma i ucieknie. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.