Ostatnie ulice generałów do utwardzenia


OBORNIKI. Trwa procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę przebudowy ulic na osiedlu „generalskim” na obornickich Bielawach, czyli ulice: Gen. Franciszka Altera, Gen. Franciszka Kleeberga, Gen. Tadeusza Kościuszki, Gen. Stefana Grota-Roweckiego i Gen. Stanisława Taczka.
Do konkursu na budowę „generalskich” ulic stanęło aż dziewięciu potencjalnych wykonawców, co dobrze wróży całemu przedsięwzięciu.
W budżecie zaplanowano na nie milion złotych. Najwyższa propozycja wyniosła 1 393 723 złote, a najkorzystniejszą finansowo ofertę przedstawił Zakład Robót Drogowych i Melioracyjnych Jerzego Cegłowskiego z Borowa Młyn. Wynosi ona 866 825 złotych i przebija o ponad 30 tys. zł obornicką firmę Iveston. Wraz z utwardzeniem wspomnianych ulic zakończy się problem mieszkańców zmagających się co roku wiosną z błotem, a latem z tumanami kurzu.
Przewidziany do realizacji projekt zakłada budowę łącznie ok.400 metrów dróg. Całość wykonana zostanie z kostki betonowej. W ramach inwestycji powstaną także chodniki i kanalizacja deszczowa.

Podobne artykuły