Osiemnastolatek potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

OBORNIKI. W środę około godziny 17:50, osiemnastolatek kierujący samochodem marki Peugeot na ul. Czarnkowskiej, potrącił przechodząca prawidłowo przez jezdnie 51-letnią mieszkankę Obornik.
Funkcjonariusze ustalili, że 18-letni kierowca Peugeota, jadąc w kierunku Czarnkowa prostym odcinkiem drogi, podczas przejeżdżania przez oznakowane przejście dla pieszych, nie zachował ostrożności i potrącił przechodzącą przez jezdnię 51-letnią kobietę.
W wyniku zdarzenia kobieta ze złamaniem kości udowej trafiła do szpitala.
Policjanci ustalili, że kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowcy zatrzymano prawo jazdy.
Policyjne dochodzenia w tej sprawie wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Ten wypadek potwierdził, iż dla pieszych miejscem szczególnie niebezpiecznym są przejścia dla pieszych. Jakkolwiek paradoksalnie to brzmi, statystyki nie pozostawiają żadnych złudzeń.
Według danych policji, właśnie przejścia dla pieszych są miejscami, w których wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach.
Trzeba zatem pamiętać, że kierujący, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest zobowiązany zawsze zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
Kierującemu zabrania się między innymi omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, bo może doprowadzić to do tragedii.

Podobne artykuły