OSA – nowe miejsce rekreacji już działa

OSA – nowe miejsce rekreacji już działa

ROGOŹNO. Otwarta Strefa Aktywności (OSA) powstała na terenie sąsiadującym z osiedlem, niemal w centrum miasta. Dotąd była tam „pustynia”, a mieszkańcom musiała wystarczyć ławeczka z kawałem trawnika.
Burmistrz podjął decyzje o stworzeniu przy osiedlu, a zarazem nieopodal rogozińskiego magistratu, strefy rekreacyjnej z siłownią zewnętrzną, miejscem do gry w tenisa stołowego i uprawiania innych gier planszowych, miejscem zabaw dla dzieci oraz wypoczynku dla starszych w strefie relaksu. Wreszcie, z miejscem do integracji sąsiadów z całego osiedla.
Dziś to wszystko już działa, a brakuje, jedynie ze względu na porę roku, pięknie zaplanowanej zieleni.
Gmina skorzystała z szansy otrzymania dofinansowanie na budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało na ten cel 50 tysięcy złotych, a koszt całej inwestycji wyniósł 113075 złotych.
Jak zapewniła Renata Tomaszewska: To jeszcze nie koniec budowania tej strefy. W pobliżu powstanie wygodny parking służący mieszkańcom i petentom urzędu.
Gdy parking już będzie, zmieni się organizacja ruchu przy urzędzie miejskim i parkować tam będzie można już tylko po jednej stronie, co niewątpliwie wpłynie na bezpieczeństwo i podniesie komfort samego parkowania.

Podobne artykuły