Orkiestra w Rogoźnie

ROGOŹNO. Akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Rogoźno ma się czym pochwalić. Prawie setka ochotników zbierających pieniądze oraz przedstawienia połączone z licytacją, przyniosły w sumie prawie 30 tys zł. 

W całym regionie akcja odbywała się w dwóch miejscach – w szkole Agrobiznesu w Rogoźnie i zespole szkół w Parkowie. W Rogoźnie Orkiestra została zorganizowana między innymi przez RCK, co nie oznacza, że nie zaangażowało się w nią więcej ludzi dobrej woli z rożnych organizacji i instytucji. Prowadzącymi licytację byli Piotr Szturmiński i Ryszard Dworzański. W pełnych pasji wystąpieniach starali się zmobilizować mieszkańców miasta, aby otworzyli swoje portfele dla słusznego celu – zakupienia sprzętu onkologicznego dla chorych dzieci. Początkowo przybyło około 200 osób, ale w pewnym momencie liczba zebranych była tak znaczna, że dostanie się do sali graniczyło z cudem. Najpopularniejsze licytacje dotyczyły przelotu motolotnią (240 zł) sponsorowanego przez stowarzyszenie lotników z Obornik, materacu od firmy Dendro (210 zł), piłki Lecha Poznań (320 zł), tortów (ponad 100 zł) od Marleny Jessy i Wojciecha Pobłockiego oraz piłek do gry w siatkówkę – RKS Wełna (150 zł). Na jedną z nich skusił się burmistrz Bogusław Janus, na inną był starosta Gustaw Wańkowicz. Równie popularne było wrzucanie pieniędzy do puszek, za co darczyńcy otrzymywali symboliczne naklejki w kształcie serca. 

Około godziny 20, w czasie zakończenia Orkiestry, trudno było znaleźć na ulicach Rogoźna mieszkańca bez przyklejonego serca na ubraniu. Niektórzy rogoźnianie tak bardzo zaangażowali się w akcję, że już rok wcześniej przygotowywali pieniądze dla chorych dzieci. Jeden z nich przyniósł do punktu zbiórki 2 kilogramy drobnych groszy, których wartość wyliczono na 50 zł. Wraz z żoną zbierał grosze od czasu poprzedniego finału WOŚP. 

W Parkowie organizatorami akcji byli nauczyciele, a czynie w zbiórkę pieniędzy zaangażowali się uczniowie i przedszkolaki. Najmłodsi wolontariusze mieli po 7 lat, ale z równie wielką determinacja i zaangażowaniem co ich starsi koledzy zbierali pieniądze do puszek. W całym Parkowie uzbierano prawie 8 tys. zł, a w dużym stopniu przyczyniły się do tego licytację piłki Lecha Poznań (400 zł), koszulki WOŚP (150 zł), świecznik podarowany przez stowarzyszenie Parkowianka (prawie 100 zł)  i pieniądze przekazane przez OSP Parkowo. 

W Rogoźnie pomiędzy licytacjami zebranych zabawiała grupa teatralna To My, uczennica liceum Agata Zielińska, zespoły PA-MAR-SZE oraz Iskierki. W Parkowie występowały dzieci z przedszkola Słoneczne Skrzaty, wystawiając przedstawienie Zimo baw się z nami oraz uczniowie zespołu szkół występujący w teatrze fantazji. 

Prowadząca akcję w Parkowie wicedyrektor szkoły Danuta Soloch w specjalnej wypowiedzi dla nas powiedziała: chciałabym podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za ich dary. Równie ciepło chciałabym podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję, od tych najmłodszych do najstarszych. Wszyscy wykonaliśmy dobrą pracę, dla słusznego celu.             


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.