OOK zaprasza do kameralnej TV

OOK zaprasza do kameralnej TV

OBORNIKI. Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia dotknęły także instytucje kultury.

Plany poczynione na początku roku w marcu nagle legły w gruzach.
Na chwilę nas zatkał – przyznał dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury Adam Krasicki, dodając: Wkrótce jednak zaczęliśmy się uczyć, jak żyć w nowej rzeczywistości. Oczywistym stało się, że duża część naszej aktywności musi zostać przeniesiona do internetu.

Tak powstał kanał „Kameralna TV Oborniki” na platformie You Tube. W OOK nazywają go żartobliwie „Obornickim Netflixem”, bo znajduje się na nim sporo różnorodnych materiałów.

Obok nagrań muzycznych lokalnych artystów, jak na przykład: Tacy Sami, Staszek Band czy Marcin Samolczyk, są miniwarsztaty plastyczne „Manualni”, kilka odcinków programu kabaretowego „Loża 122” Marcina Samolczyka i Lecha Farona, a nawet programy popularnonaukowe, jak te o pobycie Mickiewicza w Wielkopolsce i program o ryczywolskich Żydach.

Od ostatniego weekendu dostępne są także dwie części zorganizowanego tylko online koncertu „Jesteśmy stąd”. W jego ramach można znaleźć prezentację niewidzianego już od wielu lat zespołu „Ubodzy krewni”.
Wraz z Obornickim Ośrodkiem Kultury namawiamy do odwiedzenia youtubowego kanału „Kameralna TV Oborniki”.

Namawiamy także do subskrybowania kanału, aby być na bieżąco z tym, co się dziej w lokalnej kulturze. To doskonały pomysł na obcowanie z kulturą bez wychodzenia z domu.

Podobne artykuły